fbpx
Close

Mornar Bari bosnialasest liider oli Kaleviga mängu eel enesekindel: ma ei usu, et poolfinaalis meil erilisi probleeme tuleb

-Mornar Bari korvpallimeeskond | Foto: kkmornar.bar

BC Kalev/Cramo teekond kodusel korvpalli Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril jätkub kolmapäeval kell 20.00 Saku Suurhallis algava matšiga Montenegro mulluse hõbedaklubi Mornar Bari vastu. Kalevlaste esmaspäevastest kommentaaridest Korvpall24 portaalile saime teada, et seni valmistuti üksnes esimeseks vastaseks ehk Lissaboni Sportinguks ning seetõttu on Mornar Bari mängujoonisega tutvumiseks vähemalt palluritel vaid üks täispäev ja mängueelne pool päev. Mõtleme meiegi veidi kaasa ja vaatame, mida Mornar Bari korvpallimeeskond endast kujutab.

Lõuna-Montenegro sadamalinnas Baris 47 aastat tagasi loodud Mornar Bari korvpalliklubi on Montenegro kõrgliiga n-ö moodsa ajastu algust hooajast 2009/10 jäänud seniste aastate jooksul medalita vaid kahel korral. Aga tiitlivõiduni on tiivad kandnud kõigest ühe korra, hooajal 2017/18. Riigi kaks tippklubi Buducnost ja Mornar mängivad kaasa ABA liigas ning ühinevad koduste meistrivõistlustega alles lõpufaasis. Mullu langes klubi, mille nimi tõlkes tähendab “Meremees Barist”, Balkani riike ühendavas ABA liigas poolfinaalis just Buducnosti vastu.

Kui vaadata Mornar Bari koosseisu, siis väga palju tuginetakse Balkani korvpallikoolkonnale, kui lisaks kolmele ameeriklasele on koosseisus paar tugevat serblast, paar kõrge klassiga Bosnia ja Hertsegoviina mängumeest ja Montenegro omad pallivõlurid.

scroll to top