Moskva CSKA-le koha kätte näidanud TalTech sai EYBL-i etapil teise, tartlased kolmanda koha

-Tartu Ülikool/Eviko U17 korvpallimeeskond | Foto: Tartu Ülikooli korvpallikool

23.-26. jaanuarini toimus U17 noormeeste EYBL 1. divisjoni etapp Tartus. Tegemist oli teise etapiga kolmest ja Eestit esindasid TalTech/TSK/Fenster ja Tartu Ülikool/EVIKO. Lisaks nende meeskondade eestlastest mängijatele, leidus Eestit kodukamaraks pidavaid noormehi veel. Nimelt Itaaliast kohale sõitnud Fidenza akadeemia korvpallimeeskonna koosseisus lõid sel turniiril kaasa ka Eesti noormehed Eke Rüütel ja Markkus Mõttus.

TalTech/TSK/Fenster võttis oktoobris toimunud esimeselt etapilt Vilniusest teisele kaasa neli võitu ja ühe kaotuse. Hea mänguga kaasnes ka Vilniuse turniiri esikoht. Nüüd oli Tartus vaja näidata, et tegemist polnud vaid juhusega.Esimeses mängus astus Tallinna klubile vastu Kondrašina TSOP Peterburist. Mängu lõpus näitas tabloo 63:50 TalTechi võitu. Esimese poolaja 36:20 võitnud ja vahepeal suisa 26-punktilist edu nautinud TalTechi tulemuslikem mängumees oli Tambet Pärismaa 15 silmaga. Kaksikduubliga sai hakkama Ken Martti Reinart, kes lisaks 13 punktile võttis maha ka 11 lauapalli.

Õhtuses mängus tuli TalTechile vastu väljakuperemehe seisust omav Tartu Ülikool. Koduväljakul pallivad noormehed tegid kiiresti algedu sisse ja tallinlased eduseisu nautida ei saanudki. Lõppskoor 70:57 Tartule. Väga ühtlaselt skoorinud tartlastest viskasid  kahekohalise arvu punkte viis meest, kellest üleplatsimeheks kerkis 16 punktiga Markus Heinakroon. TalTechi poolelt paistis hea mänguga silma Ken Martti Reinart, kes oli 15 visatud silmaga ja 9 lauapalliga lähedal oma turniiri teisele kaksikduublile.

Laupäeva hommikul ootas ees mäng Moskva CSKA-ga. Kõlavast nimest hoolimata polnud Venemaa pealinlastest Eesti pealinlastele vastast. TalTech võitis mängu 75:48. Olgu ära mainitud, et CSKA kaotas antud turniiril Tartus kõik viis kohtumist. TalTech viskas punkte ühtlaselt. 11 silmaga panustas võitu Kristjan Kroos. Ken Martti Reinart võttis maha 11 lauapalli ja viskas 10 punkti.Pärastlõunane mäng Moskva Runa vastu oli edukas numbritega 71:56. Võidu võti peitus heas kaitsemängus, mille ilmekaks näiteks on see, et esimesel poolajal lasti Runal visata vaid 17 punkti. Punkte viskas enim TalTechi eest Ken Martti Reinart, kelle kontole kogunes 16 silma.

Turniiri viimases mängus kohtuti vaid võidult võidule sammunud Vilniuse klubiga VKM Hoover. Kahe võrdse meeskonna vaheline võitja otsustati viimasel veerandil, mille võitis 21:15 Tallinna klubi. Lõpusireen märkis 66:60 TalTechi võitu! Suurepärases hoos oli taaskord tallinlaste liider Ken Martti Reinart, kes viskas 18 punkti, võttis 8 lauda ja andis 9 resultatiivset söötu. Mõlemad meeskonnad lõpetasid etapi nelja võidu ja ühe kaotusega. Tänu paremale korvidevahele võitis esikoha siiski Vilniuse klubi. Taltech lõpetas etapi teise kohaga.

Kahe eduka etapi järel hoiab TalTech/TSK/Fenster 16 meeskonna seas kõrget kolmandat kohta! 8 võitu ja 2 kaotust on teeninud ka Klaipeda meeskond, tabelis neljandalt realt leiame Kaunase Žalgirise (7-3).

Tartu Ülikool/EVIKO võttis eelmiselt etapilt Klaipedast koduturniirile kaasa 2 võitu ja 3 kaotust. Koduseinte vahel sooviti loomulikult paremat mängu näidata. Esimeses kohtumises võõrustati Vilniuse VKM Teknot. Üsna rabeda avapoolaja järel särasid tablool kaotusnumbrid 27:28. Õnneks suudeti pärast poolajapausi leida vajalik kindlus, et mäng tulemusega 67:59 võidusadamasse tüürida. Richard Sven Rivik viskas üleplatsimehena 18 silma. Teises  voorus toimus mäletatavasti kahe Eesti klubi mõõduvõtt ja sellel rohkem ei peatu.

Laupäeva hommikul võõrustati Fidenza Akadeemia korvpallimeeskonda, kelle koosseisu kuuluvad ka kaks Eesti noormeest. Esimesel veerandajal olid väljakuperemehed veel unised ja lasid külalistel Itaaliast avaveerandi 18:10 võita. Selges kaotusseisus õnneks uni kadus ja järgmised kolm veerandaega kuulusid juba Tartu klubile. Lõppseis 64:53. Ühtlaselt skoorinud Tartu ridadest tõid enim punkte kaks Markust- Heinakroon 14 ja Ladoga 13 silma. Fidenza ridades mängivatest eestlastest tõi Markkus Mõttus 6 punkti ja võttis 5 lauapalli. Veidi rohkem kui kaheks minutiks väljakule pääsenud Eke Rüütel silmi pähe ei saanud.

Laupäeva õhtuses kohtumises Vilniuse VKM Hooveri vastu läks kõik pärast 3:0 algedu aia taha. Avapoolaeg kaotati suurelt 19:43 ja kogu mäng oli suuresti  tehtud. Mäng lõppes numbritega 53:83. Ainsana tõi Tartu poolelt kahekohalise arvu punkte Kardo Kilk (11 punkti). Eelmise mängu suurest kaotusest õiged järeldused teinud Tartu Ülikool pühkis viimases mängus Moskva Runaga sisuliselt põrandat. Pärast viigilist avaveerandit võideti järgmised kolm kaheksaminutilist perioodi seisuga 79:35 ja kogu mäng skooriga 91:47! Mängus, kus kõik Tartu Ülikooli mängijad viskasid vähemalt 4 punkti, oli kõige  tulemuslikumaks Aleksander Tassa 13 silmaga.

Edukas turniir lõpetati 8 meeskonna seas kõrge kolmanda kohaga ja koondtabelis tõusti 16 klubi seas kuuendaks. 6 võitu ja 4 kaotust on sarnaselt Tartu Ülikool/EVIKOLE  veel teeninud Vilniuse VKM Hoover ja Belgorodi korvpallimeeskond.

Markkus Mõttuse ja Eke Rüütli koduklubi Fidenza teenis ühe võidu ja neli kaotust. See saak andis Tartus eelviimase koha CSKA ees. Koondtabelis ollakse kahe võidu ja kaheksa kaotusega sama palju võite ja kaotusi kogunud CSKA ees eelviimasel kohal.

Viimaseid mänge läheb Tartu Ülikool/EVIKO mängima Moskvasse. Turniir toimub 12.-15. märtsini. Taltech/TSK/Fenster sõidab viimasele etapile Adaži linna Lätis. Turniir peetakse 26.-29. märtsini.