fbpx
Close

NBA staar koroonaviirusest: ma võiksin kõndida mööda tänavat ja keegi ei saaks aru, et ma haige olen

Avatar
-Donovan Mitchell | Foto: AP/Scanpix

Sarnaselt Eesti ja teiste Euroopa meistriliigadele ei toimu mäng ka unistusteliigas NBA, kus koroonaviirus on avastatud praeguseks kolmel mängumehel. Kaks neist on Utah Jazzi staarid Rudy Gobert ja Donovan Mitchell ning kolmas Detroit Pistonsi mängumees Christian Wood.

23-aastane ja 185 cm pikkune Mitchell rääkis oma kogemusest raadiosaates “Good Morning America”, kus kinnitas enda näitele tuginedes, et äärmiselt oluline on karantiinireeglitest kinni pidada.

“Mul pole ühtegi haigussümptomit. Ma võiksin kõndida mööda tänavat ja kui see poleks üle maailma teada info, siis mitte keegi ei saaks aru, et mul mingi haigus on. Selle viiruse hirmuäratav omadus ongi see, et kõik tundub hästi olevat, aga kunagi ei tea, kellega sa suhtled ja kelle juurde koju need inimesed edasi lähevad,” rääkis Mitchell.

Tagamees ise sai viiruse tõenäoliselt prantslasest meeskonnakaaslaselt Rudy Gobert’lt, kes käitus puhangu levides väga vastutustundetult. Olles enda teadmata juba nakkusohtlik, tegi Gobert pressikonverentsil nalja, kui köhis demonstratiivselt ja puudutas kõiki mikrofone ja diktofone.

Hiljem Gobert muidugi vabandas ja tunnistas oma käitumise lapsikuks, kuid Mitchell ja ülejäänud Jazzi mängijad olid 27-aastase tsentri peale väga pahased. “Mul võttis aega, et maha rahuneda,” tunnistas Mitchell. “Ma lugesin ta vabandust ja olen õnnelik, et tal on kõik korras.”

Mitchell lisas, et tema enesetunne on nii hea, et ta võiks homnepäev alustada seitsmemängulist play-off seeriat. Gobert tunnistas, et tunneb ennast füüsiliselt küll hästi, kuid tehtud rumalus vaevab teda endiselt. “Ma soovin, et oleksin olukorda veidi tõsisemalt võtnud ja loodan, et kõik teised suhtuvad sellesse täie tõsidusega.”

Tõenäoliselt on Gobert ka põhjus, miks nakatus Pistonsi 24-aastane suur äär Christian Wood. Pistons ja Jazz kohtusid enne NBA mängude peatamist ja Wood kogus tolles kohtumises 30 punkti ja 11 lauapalli.

scroll to top
Inline
Inline