NCAA: Tass oli Böckleri debüütmängus oma meeskonna parim, kuid Saint Mary’s kaotas

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA-s tehti täna algust korvpalli üliõpilasliiga NCAA kõrgeima divisjoni mängudega. Eestlastest jooksid esimestena väljakule Matthias Tass ja Leemet Böckler, kelle kodumeeskond Saint Mary’s Gaels kaotas Crossover Classic nimelisel miniturniiril Memphis Tigersile 56:73.

Kohe kohtumise alguses pääses Saint Mary’s Tassi vedamisel juhtima 8:0, kuid rõõm jäi üürikeseks ning poolaja lõpuks oldi juba 26:43 kaotusseisus.

Kolmandat aastat Saint Mary’se ülikoolis õppiv Tass kuulus algviisikusse ning mängis 31 minutit, mille jooksul viskas meeskonna parimana 15 punkti (kahesed 6/11, vabavisked 3/5), hankis kuus lauapalli, andis kolm resultatiivset söötu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi eestlane kaks pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Üliõpilasliigas debüüdi teinud Böckler sekkus mängu pingilt ning veetis platsil kuus minutit, mille jooksul sai kirja kaks punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/4) ja ühe lauapalli.

Üleplatsimeheks tõusis Memphise tagamängija Boogie Ellis 24 punktiga, neist 20 viskas ta juba esimesel poolajal.

Sioux Fallsis toimuva kolmepäevase turniiri järgmises mängus läheb Saint Mary’s vastamisi Northern Iowaga.