fbpx
Close

Neidude U18 koondis lõpetas tugevatasemelise turniiri võidu ja kahe kaotusega

-Khalipski Cup 2018 | Foto: Mailis Pokk

-Khalipski Cup 2018 | Foto: Mailis Pokk

Eesti neidude U18 korvpallikoondis lõpetas turniiri Valgevenes ühe võidu ja kahe kaotusega. Kui varasemates mängudes jäädi 51:72 alla Hiina U17 naiskonnale ning võideti 72:66 Valgevene U17 tiimi, siis viimases matšis kaotati 58:85 Tšehhi U18 neidudele.

Victoria-Ida Vähi viskas eestlannade parimana 16 punkti ja jagas 5 resultatiivset söötu, Johanna Eliise Teder lisas 12, Janne Pulk 9 ning Marija Gontsarova 8 silma. Võitjate poolel kogus Barbora Jinrova 20 punkti ja Anezka Kopecka kogus 14 silma ja 10 lauapalli.

Eestlannad kaotasid avaveerandi 6:20 ning poolaja 23:50. Teisel poolajal suudeti oma mäng paremini käima saada ning vahe enam suuremaks ei läinud.

Koondise peatreeneri Märt Kermoni hinnangul oli pühapäevase kaotuse põhjuseks vastaste jõuline kaitse: “Me pole harjunud sellise kaitse vastu mängima ja esimene poolaeg ehmatas see meid ära. Teisel poolajal oli seis juba parem ja suutsime rünnata ka agressiivse kaitse vastu. Oleks vaja sellise tasemega mänge rohkem saada. Tüdrukutele oleks vaja rohkem rahvusvahelisi mänge, kust selliseid kogemusi hankida.”

“Turniir väga hea korralduse ning kõrge tasemega, sest osa võtsid U17 MM-i ja EM-i A-divisjoni võistkonnad. Saime võrrelda oma taset teistega, kuigi me EM-ile ei sõida. Selle turniiri mänge arvestades võib öelda, et oleksime ka EM-il väga häid esitusi teinud,” lisas Kermon lõpetuseks.

Khalipski Cup 2018 turniiri sümboolsesse viisikusse valiti Eesti koondisest tagamängija Johanna Eliise Teder.

-Khalipski Cup 2018 sümboolne viisiki | Foto: Mailis Pokk
scroll to top