Noored Itaalias: Kuusmaa ja Poom kerkisid U16 liigas üleplatsimeesteks

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Eelmise nädala lõpus ja selle nädala alguses käisid erinevates Itaalia noorteliigades väljakul mitmed Eesti tulevikulootused.

Mait Petersoni koduklubi Bologna Virtuse U18 meeskond võõrustas Lanciano Unibasketi eakaaslasi ja teenis kindla võidu tulemusega 79:55. Algviisikus alustanud Peterson piirdus 28 minuti jooksul vaid 2 punktiga (kahesed 1/1, kolmesed 0/2, vabavisked 0/2), kuid võttis 8 lauapalli, jagas kaaslastele 3 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Tema arvele kogunes ka 3 pallikaotust ning 3 isiklikku viga.

Kahe kaotuse kõrvale viienda võidu saanud Bologna tõusis C-alagrupis neljandaks.

U18 liigas teenis võidulisa ka Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco, kes alistas külla sõitnud Rooma Uisp XVIII 77:55. Algkoosseisu kuulunud Kuuba mängis 24 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 9 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 1/3), 7 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U18 meeskond kaotas külla sõitnud Rooma Stella Azzurrale korvidevaeses mängus 36:57. Vahetusmängijate pingilt alustanud Riismaa pääses väljakule 14 minutiks, mille jooksul viskas ta 4 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 0/2, vabavisked 2/4), hankis 3 lauapalli ja tegi ühe pallikaotuse.

Kaotuse sai kirja ka Livorno ja Pistoiaga ühte alagruppi kuuluv Danil Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time, kes jäi koduväljakul 56:98 alla Valmontone Virtusele. Vahetusmeeste pingilt sekkunud ja 18 minutit mänguaega saanud Mäeorg viskas kaotajate kasuks 3 punkti (kahesed 1/5, vabavisked 1/2) ja võttis 4 lauapalli. Negatiivse poole pealt tegi ta 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Livorno jätkab D-alagrupis teisel kohal, olles kogunud kuus võitu ja ühe kaotuse. Pistoia on kahe võidu ja viie kaotusega 11. kohal ning kõik senised seitse kohtumist kaotanud Latina asub viimasel ehk 14. tabelireal.

Karl Markus Poom käis Piemonte Campuse eest väljakul nii U17 kui ka U16 liigas, kui koduväljakul alistati vastavalt San Mauro Basket 79:65 ja Pegli Basket 79:47. Mõlemas kohtumises algviisikusse kuulunud Poom tõi esimeses mängus 17 ja teises üleplatsimehena 20 punkti.

Piemonte Campuse U17 meeskond on võitnud mõlemad senised mängud ja hoiab oma alagrupis kolmandat kohta. U16 meeskond asub oma alagrupis nelja võidu ja kolme kaotusega viiendal positsioonil.

Kahel korral käis väljakul ka Kaspar Kuusmaa, kelle koduklubi Rooma Stella Azzurra U16 võistkond alistas võõrsil mängides esmalt Rooma Progetto Basketi 93:41 ja seejärel Palestrina 83:60. Kuusmaa viskas esimeses mängus üleplatsimehena 20 ja teises 9 punkti.

Stella Azzurra jätkab U16 liigas täisedu ehk kuue võiduga.