Noored Itaalias: võimsas hoos Poom vedas koduklubi kahe võiduni

-Karl Markus Poom ja Piemonte Campus U15 | Foto: campuspiemonte.it

Itaalias mängivad Eesti noorkorvpallurid käisid möödunud nädalal oma koduklubide eest väljakul nii U15, U16 kui ka U18 vanuseklassi meistrivõistlustel.

Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco teenis U18 liigas väärt võidu, kui kodus alistati 89:73 alagrupi liider Rooma HSC. Algviisikus alustanud Kuuba viibis platsil ligi 32 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 9 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), 5 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, sama palju pallikaotusi ja 2 isiklikku viga.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U18 meeskond kaotas võõral väljakul Perugia Pontevecchiole 62:75. Algviisikusse kuulunud Riismaa arvele jäi 20 ja poole minutiga 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/3, vabavisked 0/2), 7 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 4 vaheltlõiget, sama palju pallikaotusi ning 2 isiklikku viga.

U18 liigas pidi kaotuse vastu võtma ka Danil Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time, kes jäi koduväljakul 57:66 alla Ostiense San Paolole. Vahetusmängijate pingilt alustanud Mäeorg pääses platsile ligi 27 minutiks, mille jooksul viskas 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/4), võttis 6 lauapalli, sooritas 4 vaheltlõiget ja tegi ühe isikliku vea.

Livorno on sel hooajal kogunud 12 võitu ja kaks kaotust, millega hoitakse D-alagrupis teist kohta. Pistoia asub samas alagrupis viie võidu ja 10 kaotusega 12. kohal ning Latina on kolme võidu ja 12 kaotusega 13. ehk eelviimane.

U16 liigas oli suurepärases hoos Karl Markus Poom, kelle esitused aitasid Piemonte Campuse kahe võiduni. Esmalt alistati koduväljakul Biella tulemusega 80:71. Algviisikusse kuulunud Poom viskas üleplatsimehena 20 punkti, võttis 8 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, tegi sama palju vaheltlõikeid ja blokeeris ühe vastaste pealeviske.

Teises mängus sai Piemonte võõrsil 62:58 jagu Vadost. Poom alustas taas algviisikus ning viskas võistkonna parimana 21 punkti. Lisaks hankis ta 9 lauapalli ja tegi 5 vaheltlõiget.

U16 liigas oli võidukas ka täna oma 16. sünnipäeva tähistava Kaspar Kuusmaa koduklubi Rooma Stella Azzurra, kes purustas võõrsil 107:48 Viterbo Stella Azzurra. Mängu protokoll hetkel puudub.

Nii Stella Azzurra kui ka Piemonte Campus hoiavad oma alagruppides liidrikohti. Stella Azzurra on võitnud kõik sel hooajal peetud 14 mängu, Piemonte Campusel on kirjas 13 võitu ja kolm kaotust.

Võidurõõmu sai tunda ka Pistoia Basketi U15 võistkonnas mängiv Tormi Joonatan Metsla, kui koduväljakul alistati 48:36 Firenze Pino Dragons. Eelmises mängus 23 punktiga säranud Metsla viskas sel korral võitjate paremuselt teise korvikütina 9 silma.

Pistoial on U15 liigas kirjas 11 võitu ja neli kaotust, millega hoitakse oma alagrupis kolmandat kohta.