fbpx
Close

Oktoobris paistsid Rahvaliigas kõige enam silma kaks väga erineva stiiliga tagamängijat

-Martin Pingin ja Ove-Kristjan Kallas | Foto: Siim Semiskar

-Martin Pingin ja Ove-Kristjan Kallas | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliiga uue hooaja esimene täispikk kuu ehk oktoober pakkus kohe mitmeid põnevaid heitlusi nii Weekend sarjas kui ka Regular formaadis. Novembri esimestel päevadel sai liiga korraldajate arutelul valitud ka esimese kuu kõige silmapaistvamad mängijad. Esimesel korral tahtsime välja tuua mängijad, kes alustanud hooaega edukalt mõlemas formaadis mängides.

Oktoobri silmapaistvamad mängijad Optibet Rahvaliigas on Martin Pingin ja Ove-Kristjan Kallas! Martinile ja Ovele panevad auhinnad välja Rahvaliiga ametlik tervisepartner Tarbatu Tervisepark ning Fit360.

Martin Pingini näol on tegemist Rahvaliiga ühe parima kaugviskajaga ning tänavusel hooajal on mees kaasa löömas Weekend sarjas valitseva meistri KK Pelgulinna ridades ja Regular formaadis Genius Sports tiimis. KK Pelgulinn kogus septembri lõpu avavooru ja oktoobri mängudega kaks võitu ja ühe kaotuse ning Pingini kontole kogunes keskmiselt 17,5 punkti. Seejuures tabas tagamees kolme kohtumisega kokku 10 kaugviset. Regular sarjas oli Pingini käsi oktoobris veel kuumem, kui ta käis Genius Sportsi eest platsil kahes mängus, mis mõlemad ka võideti, ja tõi keskmiselt 20,5 punkti. Nende kahe mängu peale kokku tabas ta koguni 11 kolmest.

Ove-Kristjan Kallas pallib Weekend sarjas BC Livali särgis ning on tiimi eest kogunud keskmiselt 19,3 punkti. Seejuures on Lival seni jätkamas kaotuseta. Tähelepanuväärne on see, et Kallase näol on tegemist näiteks Pinginiga võrreldes hoopis eriilmelise mängumehega, kes kaugviskeid proovib harva, aga on kolme kohtumisega saanud juba 34 vabaviset. Realiseerinud on mees neist 24 ehk 70,6%. Regular sarjas on Kallasel Swedbanki eest kirjas üks kohtumine, mis küll 93:95 Nordautole kaotati, aga kus ta kogus 20 punkti, teenides koguni 12 vabaviset ning tabades neist 8.


Optibet Rahvaliiga valib kord kuus kaks silmapaistvat mängijat, kellele paneb auhinnad välja Tarbatu Tervisepark ja Fit360. Tarbatu Tervisepark annab nomineeritud mängijale ühe korra kinkekaardi ning Fit360 varustab taastumiseks vajalike toidulisanditega. Silmapaistvate mängijate valiku teeb Optibet Rahvaliiga korraldusmeeskond, püüdes võtta arvesse mitte ainult visatud punkte, vaid võimalikult palju ka teisi erinevaid faktoreid.

scroll to top