Riismaa viskas Montale võidumängus üle poole meeskonna punktidest

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval tegid Itaalia madalamates liigades (Serie B ja Serie C Gold) järjekordsed etteasted kolm eestlasest pallivõlurit. Kui Joonas Riismaa vedas sisuliselt üksinda Montale 63:61 (17:16, 11:20, 15:12, 20:13) võiduni Montevarchi vastu, siis Gregor Kuuba ja Arnold Mitt pidid väljakult lahkuma kaotusega. Hugo Erkmaa koduklubi Avellino vastasseis Corato Basketiga lükati edasi Avellino kodusaali läbilaskvast katusest tingitud märja väljaku tõttu.

Montale Libertas Basketi Facebooki postituse põhjal asus kodumeeskond kohtumist 15:7 juhtima, kuid jäi seejärel vastase pressinguga hätta. Kaotusseisus 22:33 võeti end taas kokku ning Joonas Riismaa ja Francesco Evotti kaugvisete järel tulid väljakuperemehed mängu tagasi (49:50). Kohtumise lõpp kujunes punkt-punkti heitluseks, kus Riismaa kolmene tõi mängu viimasel minutil tabloole viigiseisu (61:61). Montevarchi pallikaotuse järel tabas 5 sekundit enne lõpuvilet võiduviske Andrea Zita.

Sel hooajal 30-punktiste sooritustega kohaliku meedia huviorbiiti sattunud Joonas Riismaa suutis end taaskord ületada, visates selle hooaja kõrgeimad 36 punkti ning korjates 10 lauapalli. Teravusi loonud 17-aastase ääremängija vastu tegid vastased koguni 11 viga. Montevarchi liidriks kerkis Gabriele Malatesta 13 silmaga.

Livorno Don Bosco (1-3) asus Agliana Endiasfalti (3-1) vastu koduväljakul jahtima hooaja teist võitu. Tabeliseisu järgi tugevaim Agliana hoidis aga avaveerandaja 23:15 eduseisu järel mänguohje kuni lõpuvileni enda käes ning võttis võõrsilt 70:60 (23:15, 20:20, 15:15, 12:10) hooaja neljanda võidupunkti. Hoolimata 17 pallikaotusest kontrollisid külalised lauavõitlust (39:27) ning tabasid eeskujulikult kaugviskeid (6/12).

Algviisikus alustanud Gregor Kuuba sai väljakul viibida 32 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/2, vabavisked 0/1), 2 lauapalli, ühe pallikaotuse ning kaks isiklikku viga. Niccolo Mencherini tõi Livorno kasuks üleplatsimehena 21 punkti, Agliana parimana viskas Emanuele Rossi 17 silma.

Kuue vooru järel jätkab Montale 2 võiduga 10. kohal, mängu vähem pidanud Livorno on ühe võiduga tabelirea viimasel astmel.

Seni võiduta Soresina Gilbertina (0-6) ei suutnud ka seitsmendas mängus silma pähe saada, kui jäädi kodus 67:80 (24:22, 8:23, 15:14, 20:21) alla täiseduga tabeliliidrile San Vendemianole (6-0). Külalised panid võidule aluse tugeva teise veerandajaga, mil hoiti väljakuperemehed kõigest 8 silma peal. Protokollist jäi silma ka suur erinevus kahepunktivisete tabavuse osas – SanVendemiano 62%-le suutis Soresina vastata 35%-ga.

Arnold Mitt jätkab viimastes voorudes näidatud stabiilsuse lainel, kogudes taas kahekohalise punktisumma. Põhitsentri rolli kandev 210-sentimeetrine mängumees sai 24 minutiga kirja 10 punkti (kahesed 4/5, vabavisked 2/5), 5 lauapalli ja hooaja esimesed 2 viskeblokeeringut. Teist mängu järjest vigadega välja langenud Mitt tegi ka ühe pallikaotuse. Alessio Tugnoli tõi kodumeeskonnale 18 punkti, võitjate ridades kerkis üleplatsimeheks 22 silma visanud Luca Toniato.