fbpx
Close

Pommitaja Riismaa: kui pean visked enda peale võtma, siis minule see sobib

Avatar
-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia tugevuselt neljanda liiga viiendas voorus viskas Joonas Riismaa üleplatsimehena 30 punkti, kui tema koduklubi Montale alistas hooaja esimeses võidumängus 82:69 Valdarno. Järgmises voorus tõi Eesti noortekoondislane 63:61 võidumängus Montevarchi üle lausa 36 punkti. Kohalik spordiväljaanne PistoiaSport.com tegi heas hoos oleva eestlasega intervjuu.

“Kahtlemata oli see raske mäng, sest Valdarno on väga hea meeskond, kellel on kindel kavatsus selles liigas hästi hakkama saada. Kuid me olime neist paremad, täitsime peatreeneri antud korraldusi täpipealt ja tõime koju kaks meeskonna moraali jaoks üliolulist punkti. Loodan, et see annab meile hoogu juurde ning et see oli alles esimene võit paljudest. Me teeme jõusaalis kõvasti tööd ja olen kindel, et peagi hakkame nägema ka selle töö tulemusi,” rääkis Montale kangelaseks tõusnud Riismaa.

Juba eelmisel hooajal Montale põhitegijate hulka tõusnud 17-aastane ääremängija on tänavu kuues kohtumises toonud meeskonna parimana keskmiselt 24,5 punkti. Noor korvikütt ise oma liidrirolli aga ei rõhuta.

“Minu jaoks on esikohal meeskond. Väljakul olles oleme kõik samal tasemel ja keegi pole asendamatu. Kui sel hooajal pean rohkem viskeid enda peale võtma ja sellega kaasneb ka suurem vastutus, siis minule see sobib, kuid teiste kuttideta ei teeks ma midagi. Minule istub meeskondlik mäng rohkem kui individuaalne ja sellel võistkonnal on suur soov näidata, mida me väärt oleme,” sõnas Riismaa.

Meeskonna uueks peatreeneriks on vaid 26-aastane Tommaso Della Rosa, kes veel mullu ise Montale särgis mängis. Tänavu juulis viibis itaallane ka Eestis, külastades Vinnis peetud Erkmaa Suvekursuse laagrit.

“Tommaso on suurepärane! Kuigi see on alles tema karjääri algus, siis minu jaoks on ta juba ennast tõestanud treener. Ta toob meeskonda palju uut energiat, justkui oleks ta endiselt mängija, kuid samal ajal on temas ka treenerile omast arusaamist ja kannatlikkust. Ta suudab hästi neid kahte asja omavahel sobitada ning tema juhendatava võistkonna eest on meeldiv mängida,” kiitis Riismaa noort peatreenerit.

Lisaks Montalele esindab Riismaa ka Pistoia Basketi U18 meeskonda ning treenib koos klubi põhimeeskonnaga.

“Treenimine koos kõrgliigas mängiva meeskonnaga on minule suurepärane võimalus. Selliste proffidega koos treenides tunnen iga päev, kuidas mängijana arenen,” ütles eelmisel aastal Pistoia noortesüsteemiga liitunud Riismaa.

Montale asub nüüd oma alagrupis kahe võidu ja nelja kaotusega 15 meeskonna konkurentsis 11. kohal, kuid Riismaa usub, et võistkond suudab tabeliseisu parandada.

“Võin rääkida sellest, mida näen iga päev trennis ja võin kinnitada, et iga mängija annab endast alati maksimumi. Meeskonnal on palju energiat ja olen kindel, et vigastustest hoidudes ja enesekindlust säilitades suudame liigas korraliku tulemuse teha,” ütles eestlane lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline