Orissaare noppis Härmo Lambuti vedamisel teises liigas neljanda võidu

-Saku II liiga logo | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti teisipäeval A-alagrupis üks kohtumine. Orissaare Träx (3-7) võitis võõrsil lahtiseks kujunenud mängus BC Kalev II (2-7) meeskonda 103:92 (31:22, 23:24, 21:16, 28:30).

Võrdsete avaminutite järel tegid külalised 11:0 spurdi ning võitsid esimese veerandaja üheksa punktiga. Teisel perioodil pääsesid kalevlased korraks juhtima (38:37), kuid saarlaste tõhusam lõpp viis nad poolajaks 54:46 ette. Pärast pikemat pausi jõudsid väljakuperemehed kahel korral viigini, et Orisaarel oli kalevlaste rünnakutele vastused olemas. Träxi 13:2 vahespurdi järel näitas tabloole seisu 71:58 ning 13-punktine vahe kandus ka otsustavale veerandajale. Kalev jõudis visa võitluse tulemusel 50 sekundit enne kohtumise lõppu küll 6 punkti kaugusele (92:98), paraku läks hooaja neljas võit ikkagi Orissaarele.

Saarlaste resultatiivseim oli Härmo Lambut 22 punkti ja 7 sööduga. Karli Saar lisas 17 minutiga 21 silma ja 8 lauapalli. Aivo Laul kogus 19 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Markus Metsala (12) ja Reigo Lass (11 ja 8 lauapalli) jõudid samuti kahekohalise skoorini.

Kalevlaste seast tõusis üleplatsimeheks Ken Kuber 30 punktiga. Kaksikduubliga hiilgas Martin Meeksa (23 punkti, 13 lauapalli, 3 vaheltlõiget). Mikk Päeske (8 lauapalli, 6 söötu) ja Karl-Albert Kasesalu tõid kumbki 9 silma.

Kolmapäeval kohtub Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline (8-4) kodus Valgamaa Kutseõppekeskusega (0-11).