fbpx
Close

Pärnu leegionär Demetre Rivers: Euroopas lähtutakse meeskonnamängust ning söödetakse väga palju

-Demetre Rivers | Foto: Siim Semiskar

-Demetre Rivers | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond on ennast sel hooajal korralikult mehitanud ning Eesti-Läti liiga play-off on hea õnnestumise korral veel käeulatuses. Tabelis ollakse 10 võidu ja 15 kaotusega 10. kohal ning 8. kohal olev Rapla on vaid kahe võidu kaugusel. Pärnul jääb mängida veel kolm mängu.

Üks Pärnu selle hooaja tugevamaid jõude on olnud 23-aastane ja 203 cm pikkune plahvatuslik väike äär Demetre Rivers. Ameeriklane on seni 33 minutiga toonud 17,7 punkti, võtnud 5,3 lauapalli ning jaganud 1,3 resultatiivset söötu.

Korvpall24.ee tegi Riversiga intervjuu pärast võitluslikku kaotust Kalev/Cramole. Selle mänguga näitas Pärnu head sisu. Riversi panus oli korralik, kuigi teisel poolajal vajus natukene ära. Intervjuus me seda kohtumist siiski ei lahanud, vaid puudutasime rohkem üldisemaid teemasid, nagu Pärnu meeskonna tase, väljavaated hooaja lõpuks kohamängudele jõuda ning Riversi enda isiklikud plaanid edasiseks karjääriks.

Miks talendikas pallur eelmise aasta lõpus USA G-Liigast just siia tuli, selle kohta kostis Rivers: “Otsustasime agendiga, et see siin on tõesti hea liiga, kus on mitmed tugevaid satse ning korralik konkurents ja siin on mõistlik kanda kinnitada.”

Ameeriklane rääkis, et siia tulles ei teadnud ta ühtegi osalevat mängumeest, aga pärast mõttepausi sõnas: “Tony Wrotenit teadsin, olen teda ka mõni aasta tagasi USA-s mängimas näinud. Ta on kõva konkurent, keda katta.”

Pärnu pallurite kohta jagus Riversil vaid kiidusõnu: “Naudin kõikide meeskonnakaaslastega koos mängimist. Nad on mind siin väga koduselt vastu võtnud ja tunnen, et olen üks nendest. Meil on minu meelest palju talenti ja sügavust.”

Eriti tasemel mehed on olnud Riversi arvates Eesti koondises karastunud Sutt ja Kask: “Nad aitavad minus parima esile tuua. Nende meestega lähen hea meelega iga päev lahingusse. Kase puhul on isegi võimalik, et ta areneb tänapäevaseks kaugelt viskavaks pikaks, aga ta peab palju vaeva nägema, et saada vise stabiilseks.”

Pärnul on veel võimalus Eesti-Läti liigas saada play-off-i. Veerandfinaalid peaksid juba selle kuu lõpus läbi saama. Sinna jõudmine on Riversi meelest kinni pisiasjades: “Me peame vältima lihtsaid vigu ja siis on see ka kvaliteedis ning liigatabelis näha. Kui play-off-i ei saa, siis hakkan enda nõrkuste kallal veel isukamalt tööd tegema. Mul on kodus USA-s ka oma isiklik treener, kes mind pidevalt jälgib ja ütleb, millele mul tuleb rõhku panna. Ma ei tea, kas ma NBA kaliibriga mängumeheks arenen, aga tean, et pean enda positsioonil paremaks saama, eriti füüsiliselt tugevamaks. Veel vajab mu kaitsemäng kõvasti edasi arendamist ning vise peab olema kindel.”

Lisaks rääkis Rivers, et NBA suveliiga peale ta on mõelnud, kuid praegu keskendub täielikult Pärnu meeskonna tegemistele. Euroopa korvpall ameeriklasele üldiselt meeldib: “See on G-liigast oluliselt erinev. Euroopas lähtutakse rohkem meeskonnamängust ning söödetakse väga palju. Pall kogu aeg liigub.”

Järgmisena kohtub Pärnu Sadam juba täna kell 17:00 võõral väljakul Tartu Ülikooliga.

scroll to top