Tallinna Ülikooli jaoks jäi ühisliiga finaalkoht püüdmatuks

-Tallinna Ülikool - Kaunase Aistes | Foto: Augustas Didzgalvis

-Tallinna Ülikool – Kaunase Aistes | Foto: Augustas Didzgalvis

Naiste Eesti-Läti-Leedu ühisliigas ei õnnestunud Tallinna Ülikooli naiskonnal finaali pääseda, kui Vilniuses, Rytas Arenal peetaval final four turniiril jäädi laupäeval poolfinaalis 61:93 (15:17, 18:24, 8:27, 20:25) alla leedulaste Kaunase Aistes LSMU-le.

Tallinlannad jäid vastastest järk-järgult maha kohtumise algusest saadik ning eriti nukraks kujunes kolmas veerandaeg, mis kaotati 8:27. Põhiliseks allajäämise kohaks oli Eesti esinaiskonna jaoks visketabavus, kui kaheste protsent oli leedulannade kasuks 54% – 44% ja kolmestel 50% – 23%. Lauavõitluse võitsid Kaunase naised 42:29.

Tallinna Ülikooli poolel kerkis 17 punktiga edukaimaks Annika Köster, kes hankis lisaks ka 5 lauapalli, jagas 4 söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Viie veaga välja langenud Trine Kasemägi ja Kätlin Korjus kogusid mõlemad 14 silma. Veerandfinaalis silma paistnud Kati Rausberg eksis sel korral kõigil seitsmel viskel ja skoori ei avanud.

Leedulannadest tegi võimsa kaksikduubli Daugile Šarauskaite, kelle arvele kirjutati hea visketabavusega 18 punkti (kahesed 7/9, vabavisked 4/8) ja 17 lauapalli, Greta Tamašauskaite lisas 13 ja Karolina Kazociunaite 12 silma.

Teises poolfinaalis kohtuvad algusega kell 16.00 suurfavoriit Riia TTT ja Leedu tiim Vilniuse Kibirkštis. Selle lahingu kaotajaga kohtub Tallinna Ülikool homses pronksimängus.