fbpx
Close

Pärnu meeskonnas jätkav Mihkel Kirves: eesmärk on välismaale jõuda

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

Kahel järjestikusel aastal Pärnu Sadama Alexela korvpalli meistriliigas neljandale kohale aidanud Mihkel Kirves on seal ka uuel hooajal pallimas. 21-aastane ääremängija keskendub hetkel peamiselt oma visketehnika parandamisele ja on eesmärgiks võtnud saada tulevikus kätte välismaal mängimise kogemus.

198 cm pikkune Kirves viskas lõppenud hooajal koduses meistriliigas Pärnu eest keskmiselt 13,9 punkti, kogus 6 lauapalli, andis 2,3 korvisöötu ja tegi 1,4 vaheltlõiget. Balti liigas olid vastavateks näitajateks 13,9 punkti, 5, 8 lauapalli, 1,5 korvisöötu ja 1,5 vaheltlõiget. Kahe liiga peale kogunes tema nimele 48 mängu. Eesti meistrivõistluste neljanda koha kõrval aitas ta pärnakatel Balti liigas ka veerandfinaali jõuda.

Mängudes keskmiselt 32 minutit platsil viibinud Kirves põhjendas Pärnusse jäämist senise peatreeneri Heiko Rannula jätkamisega ning ühtlasi leiab ta, et tegemist on kohaga, kus on loodud kõik eeldused edasi arenemiseks. Hiljuti rääkis ta Korvpall24.ee portaalile oma plaanidest.

Mis olid peamised motivaatorid, et juba nii varakult Pärnuga otsustasid lepingut pikendada?

Kuna vise on kehv ja see vajab kõvasti tööd, siis arvan, et hetkel oli õige otsus siin tuttava treeneriga edasi töötada. Heiko [Rannula] on nõus tegema tööd minuga omast vabast ajast. Seega arenemiseks on kõik vajalik olemas.

Kas Sul oli ka alternatiive laual või käisidki läbirääkimised vaid Pärnuga?

Mingeid sajaprotsendilisi võimalusi ei olnud. Selleks, et samm edasi teha on vaja stabiilset viset. Pigem oli see läbi kaalutud otsus koos Kokkuta Management’iga veel Pärnus jätkata.

Kui aktiivselt suvel treenid ning mis elementides loodad kahe hooaja vahel peamiselt arengus edasi minna?

Vise on peamine, mille kallal töö käib. Kindlasti panen ka üleüldisele käte ja jalgade tööle rõhku.

Kas Su kaugem eesmärk on välismaale mängima jõuda? Millise hooaja peaksid enda hinnangul Eesti liigas tegema, et tekiks võimalusi ja saaks rahuliku südamega välismaale siirduda?

Kindlasti on eesmärk jõuda välismaale mängima. Täpselt ei oska öelda, millise hooaja peaks tegema, aga kui suudan väljast ohtlik olla, siis on võimalused suuremad.

scroll to top