fbpx
Close

Soome U18 peatreener: Eesti on sellise mänguga A-divisjoni tasemel meeskond

-Eesti U18 koondis jaanuaris BSBC turniiril | Foto: Siim Semiskar

-Eesti U18 koondis jaanuaris BSBC turniiril | Foto: Siim Semiskar

Juuli esimestel päevadel Helsingis peetud Põhjamaade meistrivõistluste korvpalliturniiril tegid Eesti noormeeste koondised puhta töö, kui U18 ja U16 tiimid võitsid kahepeale kümnest mängust üheksa ning teenisid mõlemas vanuserühmas esikoha.

U18 koondis sai otse reisilt väljakule astudes küll avamängus kaotuse Rootsilt, kuid edasi mindi tõusvas joones ning turniirivõitu otsustanud kohtumises alistati Soome eakaaslased koguni 101:71. Soomlastele jäigi see ainsaks kaotuseks.

Soome korvpalliliidu veebileht nimetas pärast mängu Eesti koondist kiireks ja agressiivselt kaitsvaks meeskonnaks ning kui soomlased suutsid avapoolajal veel meie poistega kaasa joosta, siis kolmandal veerandil tegi Eesti vahe paarikümne punkti peale.

“Õnnitleme Eestit ja täname neid suurepärase õppetunni eest. Selliselt mängides on Eesti kindlasti EM-i A-divisjoni tasemel meeskond. Nad näitasid meile, et palju tööd on veel vaja teha,” kommenteeris Soome U18 koondise peatreener Jyri Lohikoski Soome korvpalliliidu veebilehel.

“Eesti viskas 101 punkti ja purustas meie kaitse täiesti tükkideks. Peame nüüd oma mängu läbi analüüsima ja kaotusest õppust võtma,” lisas juhendaja.

Eesti U18 koondis mängib tänavu suvel B-divisjoni EM-finaalturniiril, mis algab Skopjes 27. juulil. B-alagrupis ollakse koos Belgia, Ungari, Gruusia, Austria ja Aserbaidžaani meeskondadega.

U16 sarjas sai Eesti viiest mängust viis võitu ning Soome jäi ühe võidu ja nelja kaotusega koguni eelviimasele ehk 5. kohale. Vaatamata sellele suudeti Eestile vastu saada paremini kui eelpoolmainitud U18 koondis.

Eesti rebis lõpuks 78:67 võiduga lõppenud mängus teisel veerandil küll juhtima, kuid soomlased suutsid hiljem mängu tagasi tulla.

Soome U16 koondise peatreener alaliidu kodulehel otseselt Eesti meeskonda oma kommentaarides ei puudutanud, kuid mainis, et eestlastele jäädi just otsustavatel hetkedel alla lauavõitluses.

Eesti U16 koondis alustab Novi Sadis toimuvat A-divisjoni EM-finaalturniiri 10. augustil ning alagrupis on koos meiega väga tunnustatud korvpallimaad Prantsusmaa, Itaalia ja Gruusia.

scroll to top