Johannes Kirsipuu vedas Eesti U16 koondise 56-punktilise võiduni Taani vastu

-Johannes Kirsipuu | Foto: Siim Semiskar

Soomes peetaval Põhjamaade meistrivõistluste turniiril olid Eesti U16 poiste ja neidude koondised paremad Taani eakaaslastest. Seejuures ei pidanud noormehed turniiri jooksul kordagi kaotusekibedust tundma.

Poiste U16 koondis ei jätnud taanlastele mingit võimlust, alistades nad koguni 99:43. Poolajaks juhtisid eestlased juba 60:23 ning kahel järgneval veerandajal kasvatati eduseisu 11 ja kaheksa punkti võrra.

Johannes Kirsipuu tõi võitjatele 24 punkti ning jagas 5 korvisöötu. Markus Ilver lisas 14, Markus Ruubel 13, Illimar Raiend 11 (lisaks 7 lauapalli) ja Marcus Lenk 10 silma. Ken-Martti Reinarti nimele jäi 6 punkti ja 8 lauapalli. Kaotajate poolelt viskas Mads Bros 17 punkti.

Eesti lõpetas turniiri täisedu ehk viie võiduga. Teise koha saavutas Island (4-1), neile järgnes Taani (3-2). Rootsi jäi neljandaks (2-3), Soome (1-4) lõpetas viiendal kohal ja võiduta jäi Norra (0-5).

Neidude U16 koondis oli Taanist parem 62:55. Kogu mäng oli enamjaolt eestlannade kontrolli alla, kui kolmanda veerandaja järgselt juhiti 49:34. Viimase neljandiku võitsid taanlannad 21:13, tehes lõpus 9:0 spurdi, kuid sellest enam ei piisanud.

Anna Gret Asi viskas Eesti poolelt 18 punkti, kogus 7 lauapalli ja tegi 6 vaheltlõiget. Marie Anette Sepp ja Ivetta Elizaveta Okuneva lisasid 11 silma, 10 punkti ning 8 lauapalli tõi Helerin Kass. Taani resultatiivseim oli Luka Malinka 16 punktiga.

Eesti saldoks jäi 3 võitu ja 2 kaotust, mis andis kolmanda koha. Esikohale tuli Soome (5-0) ja Rootsi (3-2) lõpetas teisena. Taani (2-3) platseerus neljandale kohale, neile järgnesid Norra (1-4) ja Island (1-4).