Eesti noormeeste U18 koondis oli Taanist üle ning tuli turniirivõitjaks

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Soomes peetaval Põhjamaade meistrivõistluste turniiril oli Eesti noormeeste U18 koondis parem Taani eakaaslastest ning kuna Soome alistas Rootsi, said eestlased turniirivõidu enda nimele. Neidude koosseis pidi aga Taani kindlat paremust tunnistama.

Poiste U18 koondis alistas Taani 77:68. Poolajaks juhiti juba 17 punktiga, kuid kolmanda veerandajaga suutsid taanlased kaotusseisu vähendada üheksale punktile. Viimane neljandik mängiti 15:15 viiki.

Võitjate parimad olid võrdselt 13 punkti visanud Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konotšuk. Arthur Herman Entsik lisas 12 silma. Üleplatsimeheks kerkis Igor Bakic, kes tõi Taanile 21 punkti.

Eesti platseerus seega esikohale (4-1). Neile järgnes Soome samuti saldoga 4-1, kuid omavahelise mängu oli Eesti võitnud. Kolmas koht kuulus Rootsile (3-2), neljandaks tuli Norra (2-3) ja viimased kaks kohta jagasid Island (1-4) ning Taani (1-4).

Neidude U18 koondis sai Taanilt 71:92 kaotuse. Avaveerandi võitsid taanlannad 30:20 ja poolajale siirduti nende 19-punktilises eduseisus. Kolmandal veerandajal suutsid eestlannad kaotusseisu kahe silma võrra vähendada, ent viimane neljandik kuulus taas vastastele ja nii ka kogu mäng.

Janne Pulk viskas Eesti kasuks koguni 37 punkti. Kahekohalise punktiarvu sai kirja veel Johanna-Eliise Teder, kes tõi 12 silma. Võitjate parim oli Malene Lind 19 punktiga. Katrine Jessen lisas 15 punkti.

Esikoha teenis Soome (5-0), kes edestas Rootsit (3-2). Kolmandaks jäi Taani (3-2). Island lõpetas neljandana (2-3), neile järgnesid Eesti (2-3) ja Norra (0-5).