Eesti koondis andis tugevale Kreekale lahingu, kuid viimane veerandaeg sai saatuslikuks

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis lõpetas MM-valiksarja kaotusega, kui koduväljakul tuli alla vanduda alagrupi võitjale Kreekale 56:78. Grupist edasipääs sõltub nii Suurbritannia ja Iisraeli omavahelisest mängust.

Kreeka läks kohtumist 8:0 juhtima, kuid sellele vastas Eesti omakorda 13:4 spurdiga. Veerandaeg kuulus siiski külalistele 15:13. Poolajale siirduti Kreeka 35:27 eduseisus. Kolmandal veerandajal püsis Eesti kaotusseis peamiselt kümne punkti piirimail, kuid enne viimast neljandikku tabas raske kaugviske Kristian Kullamäe ja otsustavale perioodile mindi vastu seisult 48:56. Thanasis Antetokounmpo eestvedamisel suurendasid kreeklased järk-järgult vahet ning Eestil tuli kokkuvõttes leppida siiski 22-punktilise kaotusega.

Sander Raieste oli Eesti parim 14 punktiga, Kristian Kullamäe tõi 13 punkti. Maik-Kalev Kotsar lisas 9 silma ja Siim-Sander Vene nimele jäi 8 punkti. Thanasis Antetokounmpo oli Kreeka resultatiivseim 18 punktiga. Konstantinos Mitoglou viskas 16 ja Dimitrios Katsivelis 13 silma.

Eesti meeskonna saldoks jäi alagrupis kaks võitu ja kolm kaotust, mis annab kolmanda koha. Edasipääs pole aga veel kindlustatud, sest viimases mängus on täna vastamisi minemas Suurbritannia ja Iisrael. Kui britid peaksid võitma, siis möödutakse eestlastest ja pääsetakse hoopis ise edasi. Teistsuguse stsenaariumi puhul peaks Suurbritannia Iisraeli võitma vähemalt 22 punktiga ja sel juhul jääks Iisrael alagrupi neljandaks meeskonnaks.