Pärnu Sadam sai paika järjekordse eestlasest tagamängija

-Sten Saaremäel | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas teisipäeval sotsiaalmeedia vahendusel, et 20-aastane ja 187 cm pikkune mängujuht Sten Saaremäel jätkab klubis ka kolmandat järjestikust hooaega.

Noorteklassides Virumaa Palliklubis korvpallihariduse saanud Saaremäel sai eelmisel hooajal Pärnu eest Eesti-Läti korvpalliliigas kirja 17 mängu ning keskmiselt 10,9 minutit, 4 punkti, 1,2 resultatiivset söötu ja 1,1 lauapalli. Eesti meistrivõistluste play-offides olid noormehe numbrid 10 matšiga 9,9 minutit, 3,4 punkti ja 0,7 söötu.

Kõik Eesti noortekoondised läbi käinud ning hetkel U20 koondise rivistuses EM-i B-divisjoni turniiriks valmistuv Saaremäel tegi kõrgliigadebüüdi hooajal 2015/16 Rakvere Tarvas, kus ta veetis kokku kaks hooaega. Oma esimesel Pärnu hooajal ehk 2017/18 oli Saaremäel veidi suuremas rollis, kui mullu, kui kogus 37 kõrgliigakohtumisega keskmiselt 15,3 minutit, 5,3 punkti, 1,1 lauapalli ja 0,8 söötu.

“Pärnus meeldib mulle kõige rohkem see, et edasiarenemiseks on tegemist hea klubiga ning pärast eelmise aasta aasta pronksivõitu arvan, et klubil on järgmiseks hooajaks veel suuremad sihid. Et klubi tahab igal aastal areneda, oli ka üks faktoritest, miks (Pärnus jätkan),” rääkis Saaremäel.

“Suve algul puhkasin nädala ja siis olen trenni teinud nii individuaalselt kui ka U20 koondisega. Koondis on senimaani väga hea olnud – trennid on rasked, konkurents tihe ning töökeskkond mõnus. Mulle meeldib,” lisas mängumees.

Uut hooaega ootab ta põnevusega: “Uuelt hooajalt ootan palju. Näha, milline tiim kokku tuleb ning kuidas meil minema hakkab. Ootan põnevusega!”

Pärnu Sadamal on praeguseks paigas veel ka eestlastest tagamehed Siim-Markus Post ja Rannar Raap.

polar.com

Jaga postitust

Lisa kommentaar