Pidurdamatu Evart vedas Viimsi võidule, G4S Noorteliiga ja Kuusmaa alistusid Tartule

-Kristjan Evart ja KK Viimsi/Noto | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti täna kaks kohtumist, mõlemad Tartus. Kui Tartu Ülikool II suutis kodusaalis pingelise lõpu enda kasuks pöörata, siis Eesti Maaülikool/Skarcon pidi koduseinte vahel tunnistama KK Viimsi/Noto paremust. Viimsi vedas võidule suurepärase mängu teinud Kristjan Evart, kes pani kokku sellise statistikarea, et efektiivsusnäitajaks tuli koguni 47!

Tartu Ülikool II – G4S Noorteliiga 78:74 (12:16, 19:13, 20:29, 27:16)

Võrdselt kulgenud avapoolaja (31:29) järel asusid Audentese noored tugevama kolmanda veerandaja toel kohtumist juhtima ning otsustavale perioodile mindi vastu seisult 51:58. Viimased kümme minutit kuulusid aga kindlalt (27:16) kodus mänginud Tartule, kes suutis tasavägistest lõpuminutitest väljuda võitjana.

Hooaja esimese võidu saanud Tartu Ülikool II eest viskas Aleksander Tassa 19 punkti, Kristofer Veismann toetas 14 silmaga ning Erki Urvik sai 12 punkti ja 11 lauapalliga kirja kaksikduubli.

G4S Noorteliiga eest säras Illimar Raiend 27 punkti (kahesed 10/14, kolmesed 2/3, vabavisked 1/2), 5 lauapalli, 3 tulemusliku söödu ja 4 vaheltlõikega. Gregor Alliku arvele märgiti 15 punkti ja 6 lauapalli ning Joosep Heinla viskas 9 punkti ja noppis 10 lauapalli.

Tartu Ülikool II (1-3) hoiab 12 meeskonna konkurentsis 9. kohta, G4S Noorteliiga (1-4) asub turniiritabelis kohe nende kannul, 10. positsioonil.

Eesti Maaülikool/Skarcon – KK Viimsi/Noto 78:93 (22:23, 19:25, 15:21, 22:24)

Poolajaks 48:41 ette pääsenud külalised suutsid kolmanda perioodi lõpuks kasvatada vahe juba 13 punktile (56:69) ning enam kodumeeskonda ohtlikult lähedale ei lasknud, lõppseisuks 78:93 ja Viimsile võõrsilt võit.

Kaugviskeid tabati võrdselt 25%, kahepunktivisetes jäi peale Viimsi 55,6% – 49,1%. Eriti suur oli aga Viimsi ülekaal vabaviskejoonel, kus tabati 25/32 ehk 78,1% visetest, Maaülikooli vastav näitaja oli kõigest 11/19 ehk 57,9%.

Maaülikooli ridades tegid enim skoori Erik Kaasik ja Jan Samuel Vogelainen vastavalt 16 ja 13 punktiga. Argo Orumaa viskas 10 silma, hankis 5 lauapalli ja jagas välja 8 resultatiivset söötu.

Viimsi eest tõi Mihkel Allorg 16 punkti ja 8 lauapalli, millele Saamuel Rõigas lisas 15 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu. Õhtu säravaima esituse tegi aga Kristjan Evart, kes viskas 35 punkti (kahesed 7/11, kolmesed 3/8, vabavisked 12/13), noppis 12 lauapalli, jagas kaaslastele 4 tulemuslikku söötu ja tegi 3 vaheltlõiget!

Eesti Maaülikool/Skarcon (2-3) asub tosina võistkonna seas kaheksandal kohal, KK Viimsi/Noto (4-1) on KA Tallinna Kalev/TSK ja Kadrina Karude järel kolmas.