Kalev/Cramol ei õnnestunud kodusaalis Astana vastu Ühisliiga võiduarvet avada

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval kohtus BC Kalev/Cramo VTB Ühisliiga hooaja esimeses kodumängus Astanaga. Võitluslikult kulgenud mängus tuli Kalevil numbritega 85:92 (22:18, 15:25, 24:23, 24:26) vastu võtta hooaja neljas järjestikune kaotus.

Kalevlased alustasid kohtumist paremini ning avaveerandaja lõpetanud Marcus Keene`i kaugvise tõi tabloole väljakuperemeeste 22:18 eduseisu. Teisel mänguperioodil viis Devin Thomase vaheltlõige ning järgnenud võimas pealtpanek Cramo 26:20 juhtima, ent hästi alustanud keskmängija tegi seejärel 30 sekundi jooksul enda teise ja kolmanda vea ning peatreener Roberts Štelmahers oli sunnitud kalevlaste ainsa korvialuse jõu pingile kutsuma. Astana tegi 7:0 vahespurdi ning külalised said initsiatiivi, mille vormistasid 43:37 poolajavõiduks.

Pikemalt puhkepausilt naases kõige vihasemalt Keene, kes tabas esimes kahe minuti jooksul kolm kaugviset, viigistades kohtumise 46:46. Astana mängumehed ei löönud verest välja ning võõrleegionäride korvidest haarati taas seitsmepunktiline eduseis (60:53). Chavaughn Lewise kaugvise ja Sten Soku viis järjestikust punkti tõid taas tabloole viigi (61:61), kuid otsustavale kümnele minutile mindi vastu Astana viiepunktilises eduseisus.

Viimasel veerandajal üritas Cramo Keene`i ja Tanel Kurbase korvidest initsiatiivi tagasi võita, kuid külalistel oli igale kalevlaste korvile vastus olemas. Poolteist minutit enne kohtumise lõpuvilet tabas Michael Thompson vabalt positsioonilt kaugviske seisuks 88:79. Keene`i hull kolmene ning Kregor Hermeti kolm vabaviskepunkti tõid korraks vahe veel ühe korvi kaugusele (85:88), ent Jeremiah Hilli läbimurde järel kalevlastel enam võiduvõimalust ei tekkinud.

Viis kaugviset tabanud Marcus Keene tõi üleplatsimehena 23 punkti ja 7 korvisöötu. Chavaughn Lewis lisas 18 silma ja 5 söötu, ent kogus ka viis pallikaotust. Sisuliselt üksi korvi all võidelnud Devin Thomas oli 16 punkti ja 9 lauapalliga lähedal kaksikduublile. Sten Sokk tõi 12 punkti ning Kregor Hermet ja Tanel Kurbas mõlemad 8 silma. Martin Dorbek, Janis Kaufmanis ning õlavigastuse järgselt vormi koguv Gabe Bealer täna isiklikku punktiarvet ei avanud.

Astana mängumootorit vedasid neli ameeriklast ja kaks lätlast. Michael Thompson tõi resultatiivseimana 17 punkti ja 9 korvisöötu, Martins Meiers lisas 16 silma ja 7 lauapalli. Otsustava korvi visanud Jeremiah Hill kogus enda nimele 15 silma, 6 lauapalli ja 6 korvisöötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Ojars Silins (12), Devyn Marble (12) ja Adonis Thomas (11).

Kui Astanale (2-4) oli tänane võit hooaja teiseks õnnestumiseks, siis Kalev/Cramo (0-4) läheb hooaja esimest võitu püüdma 15. novembril, kui kodus võetakse vastu Minski Tsmoki (1-2).