Pidurdamatus hoos olnud Henri Veesaar tüüris U16 koondise võidule Soome üle

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormeeste U16 ja U18 koondised kohtuvad sel teisipäeval ja kolmapäeval kahel korral Soome eakaaslastega. Põnevas avakohtumises alistas Eesti U16 koondis 74:71 (18:25, 14:13, 21:16, 21:17) Henri Veesaare hiilgemängu toel Soome esinduse.

Avapoolaeg kulges kerge Soome üleoleku tähe all, kui 20-minutilise mänguaja järel juhtisid põhjanaabrid 38:32. Individuaalselt oli üleplatsimees meie Henri Veesaar, kes juba teise veerandi keskel korjas oma kümnenda lauapalli, millega sai kaksikduubli kokku.

Avapoolaja lõpuks kogus 209 cm pikkune tsenter 18 punkti, 11 lauapalli ja 3 blokki. Tema vastu tehti ka 7 viga ja 15,5 minutiga suutis ta kirja saada +/- näitaja 10, mis tähendab, et ilma Veesaareta pallides jäi Eesti koondis 4,5 minutiga Soomele alla koguni 16 silmaga.

Teisel poolajal sai Eesti meeskond oma mängu paremini käima ja Veesaare ja Karl Markus Poomi korvidest kallutati kohtumine lõpuks enda kasuks. Viimasel veerandil tegid Eesti koondise poolel skoori üksnes Madridi Reali noortesüsteemi kuuluv Veesaar ja Itaalias palliv Poom.

16-aastane Veesaar kogus kohtumise lõpuks 31 minutiga kasulikkuseteguriks hullumeelse numbri 50. Noormehe arvele kogunes 32 punkti, 18 lauapalli, 9 kulpi, 3 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget. Poom lisas 22 punkti ja Kaspar Kuusmaa 8 silma, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget.