Pokk ja Lilleallik pidid vastu võtma kaotuse, Anderson aitas naiskonna suure võiduni

-Mailis Pokk ja Landes Basket | Foto: Matthieu Saubion

Reedel ja laupäeval käisid väljakul kolm välisriikides pallivat Eesti naiskorvpallurit. Mailis Pokk ja Janeli Lilleallik lahkusid platsilt kaotusega, vigastusest paranenud Merike Anderson sai osa suureskoorilisest võidust.

Prantsusmaa kõrgliigas kohtus Mailis Poki koduklubi Landes Basket (5-2) võõrsil tabeli teise Bourges`iga (6-1) ning kaotas kindlalt 65:100 (15:22, 11:28, 24:27, 15:23). Avaveerandi järel 7-punktilises kaotusseisus olnud Landes lasi vastasel teise seti keskel teha 20:0 spurdi, mille järel jäädi poolajaks 26:50 kaotusseisu. Pärast vaheaja pausi jätkus pingevaba mäng, kus 3200 pealtvaataja rõõmuks said käe valgeks kõik koduklubi eest väljakul käinud mängijad.

Mailis Pokk sekkus mängu vahetusmängijana ning tõi 21 minutiga 5 punkti (kahesed 1/7, kolmesed 1/2), hankis 2 lauapalli, andis ühe söödu, tegi ühe vaheltlõike ja pallikaotuse ning 3 isiklikku viga.

Rootsi kõrgliigas läks Janeli Lillealliku tööandja Visby Ladies (0-6) vastamisi liiga liidri Alvik Basketiga (7-0). Hoolimata tabeliseisust tegi Visby koduseinte toel favoriidi elu äärmiselt raskeks ning kaotas võitlusliku mängu alles lõpuminutitel 51:55 (10:12, 17:8, 13:16, 11:19). Poolaja 27:20 võitnud kodunaiskond juhtis veel 5 minutit enne kohtumise lõppu 46:42, kuid seejärel tabas Alvik kolmel rünnakul järjest ning võttis lõpuks oma.

Algviisikus alustanud Janeli Lilleallik tõi 33 minuti jooksul 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/2), sooritas 2 vaheltlõiget, tegi ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

Belgia kõrgliigas palliv Merike Anderson naasis Mithra Castors Braine`i (7-1) särgis taas väljakule ning aitas naiskonna 116:52 (31:14, 29:14, 29:10, 27:14) võidule Ottignies Rebound`i (1-7) üle. Liiga liider otsustas mängu esimese poolajaga, kui vaheajale mindi 32-punktilises eduseisus. Sama suure vahega võideti ka mängu teine pool ning jätkatakse 8 võidu ja 1 kaotusega kõrgliiga tipus.

Merike Anderson sai väljakul viibida 12 minutit, mille jooksul tõi 2 punkti (kolmesed 0/4, vabavisked 2/2). Eestlanna arvele jäi ka üks lauapall, kaks söötu, üks vaheltlõige ja üks isiklik viga.