Poolaja kindlalt kaotanud Rapla alistas tugeva kolmanda veerandaja toel Jekabpilsi

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga pühapäevases viimases kohtumises teenis Rapla Avis Utilitas võõrsil raske 79:69 (14:23, 19:20, 31:11, 15:15) võidu Jekabpils SMScredit.lv võistkonna vastu.

Jekabpils alustas kohtumist selgelt paremini ja esimese kaheksa minuti möödudes juhiti 20:12 ning veerandaeg lõppes 23:14. Rapla jaoks suurenes kaotusseis peagi juba 15-punktiliseks. Jekabpils ei lasknud vastaseid märgatavalt lähemale ja puhkepausile mindi nende 43:33 juhtimisel.

Teist poolaega alustas aga Rapla 20:5 spurdiga, jättes kodumeeskonna tagaajaja rolli. Paistis, et Jekabpils suudab viimasele neljandikule vastu minna vaid seitsmepunktilise kaotusseisuga, kui Rainers Hermanovskis murdis hästi korvi alla ja tõi vajalikud kaks punkti. Siiski oli viimasteks sekunditeks Raplal vastus olemas ning Marek Ruudu tabavast kaugviskest saadi kümnepunktiline eduseis kätte.

Rapla suutis vähemalt kaheksapunktilist vahet hoida ning mängu viimaste minutite eel oldi turvaliselt 75:63 juhtimas. Seejärel teenis aga Rapla keskmängija Hunter Mickelson ebasportliku vea Jurijs Aleksejevsi vastu, kui ameeriklase käeliigutus tabas Jekabpilsi kaptenit näkku. Aleksejevs suutis ühe vabaviske realiseerida ning kolmepunktiviske tabas otsa Hermanovskis. Mickelson vastas sekundid hiljem korvi alt ning Indek Kajupanga abiga oli Rapla eduseis taas 12-punktiline. Jekabpilsil ei õnnestunud enam mängu tagasi tulla ja nii sai Rapla hooaja esimese võidu kätte.

Rain Veideman viskas Rapla poolelt 19 punkti, kogus 6 lauapalli ning jagas 5 korvisöötu. Ervins Jonats ja Hunter Mickelson lisasid mõlemad 14 silma ning 7 lauapalli. Sven Kaldre tõi 12, Indrek Kajupank 11 ja Marek Ruut 5 punkti. Võrdselt 2 punkti viskasid Risto Valge ja Gregor Ilves.

Jekabpilsi parimaks kerkis Jurijs Aleksejevs 15 punkti ja 14 lauapalliga. Rainers Hermanovskis lisas 16 ning Davis Denafs 12 silma. Ronalds Elksnis tõi 8 punkti ja 10 lauapalli.

Rapla jaoks leiab järgmine mäng aset 7. oktoobril, kui koduväljakul võetakse vastu BK Jurmala. Päev varem sõidab Jekabpils külla BK Liepaja meeskonnale.

Olybet Eesti-Läti Ühisliiga jätkub 1. oktoobril, mil BC Kalev/Cramo kohtub Liepajaga.