fbpx
Close

“Põrkava jalaga” Tekele Cotton: olen Kalev/Cramo tegemisi juba paar aastat veidi jälginud

Avatar
-Tekele Cotton | Reuters/Scanpix

TalTechi ja BC Kalev/Cramo vahelises kohtumises jooksis Kalevi eest väljakule numbrit 32 kandnud uus täiendus. Värskeks tugevduseks Eesti valitseva korvpallimeistri rivistuses on Tekele Cotton, kes kandnud ülikoolis sama vormi Rauno Nurgeriga ja mänginud Saksamaa ning Itaalia kõrgliigades. Kõrge lennuga mees oli lahkesti nõus vahetama värskeid muljeid ka Korvpall24.ee-ga. 

26-aastane ameeriklane sai korvpallialase hariduse Wichita State’i ülikoolis aastatel 2011-2015. Järgmisel kahel hooajal kandis 188-sentimeetrine tagamängija Saksamaal Bundesligas Riesen Ludwigsburgi meeskonnas kandvat rolli. Segastest asjaoludest tingitud vaheaasta järel siirdus Cotton eelmisel hooajal Itaaliasse Serie A klubisse Fiat Torino. Nüüd on jõudnud mängumees Kalevisse ja hakkab vastaste elu kibedaks tegema endale juba veidi tuttavas VTB Ühisliigas.

Vaevalt ööpäev pärast lennukilt maha astumist, jooksis mees TalTechi spordihoones Eesti-Läti korvpalliliiga raames väljakule. Vahetusest mängu sekkunud Cotton tõi sümboolselt oma esimesed punktid Kalevi eest moel, mis talle kõige omasem – võimsa pealtpanekuga. Kas mehe hüppevõime on tulnud raske tööga või antud looduse poolt, millised on mehe varasemad kokkupuuted VTB Ühisliigaga ja kui head on mehe suhted praegu kunagise meeskonnakaaslase Rauno Nurgeriga, uurisime vahetult pärast kolmapäevast mängu.

Millised on Su esimesed muljed Eestist?

Esimene mulje on kindlasti see, et siin on üsna külm. Mul oli pikk reis ja seetõttu oli väga raske midagi märgata, kõik on veel üsna hägune. Aga esimene mulje hommikul pärast ärkamist oli ja on see, et ma naudin kõike –  meeskonnakaaslasi, treenereid ja tahan saada kõigiga kiiresti tuttavaks. Ma pole Eestit veel eriti näinud, kuna läksin otse lennujaamast hotelli, aga kõik, mida olen näinud, on mulle meeldinud. Mul on lihtsalt hea meel tagasi väljakul olla.

Tulid otse USA-st. võib arvata, et unega ja ärkvelolekuga on veel probleeme.

Ma üritan veel ajavahega harjuda. Veetsin kaks pikka päeva lennujaamas ja hetkel on raskusi magamisega. Ma pole veel eriti magada saanud, aga olen õnnelik, et sain jälle väljakul olla ja üritan nüüd end reisist välja puhata.

Mis Sa arvad BC Kalev/Cramost ja uutest meeskonnakaaslastest?

Üritan meeskonnakaaslastega tuttavaks saada, ma ei tea veel kõikide nimesid. Olen jälginud Kalevit mõnda aega. Ma jälgisin nende tegemisi paari aasta jooksul, nii et olen klubiga tuttav. Mul on hea meel siin olla ja saada mängijatega ja treeneritega tuttavaks. Mulle meeldib senimaani kõik väga.

Sa mainisid, et Sul on hea meel üle pika aja väljakul olla. Sel hooajal Sul klubi olnud ei olegi. Kas olid vigastusega kimpus või oli põhjus muus?

Vigastust ei olnud. Põhjus on isiklik, ei midagi liiga tõsist. Ütleme nii, et mul on hea meel taas väljakul olla.

Kas Sa mäletad Rauno Nurgerit (mängisid koos Wichita State’i ülikoolis hooajal 2014/2015)?

Muidugi mäletan, meeskonnakaaslane, my youngboy (noor poiss – toim.). Tean, et ta on siit pärit. Ta mängib Hispaanias praegu, eks? Suur mees, andekas, hea viskega, suudab kõike teha, mida öeldakse. Ma pole temaga pikalt suhelnud, aga peaksin nüüd ühendust võtma. Mu kallim teab tema elukaaslast hästi. Võtan temaga kindlasti ühendust.

Mis on Su tugevaimad küljed väljakul?

Tavaliselt vastaksin ma sellele küsimusele, et kaitsemäng, aga ma üritan igas elemendis paremaks saada. Tahan olla esmajärjekorras terve ja minna väljakule kõvasti mängima. Suvel ja ajal, kui ma ei saanud mängida, tegin palju tööd oma viskega.

Mis värk Sul nende pealtpanekutega on?

Ma ei tea, mul on lihtsalt bouncy leg (hea põrkega, põrkav jalg – toim.) ja ma ei tea, kust see tulnud on. Nagu tänases mänguski nägid (viitab võimsale pealtpanekule, mille TalTechi vastu mängides tegi – toim.). See on mul looduslikult nii. Ma teen küll kõvasti trenni ja mulle meeldib oma keha eest hoolt kanda, see kindlasti aitab kaasa, aga nagu ma enne ütlesin, ma ei tea kust see tuleb ja see on nii alati mul olnud.

Teadsid Sa midagi enne siia jõudmist Eesti korvpallist ka?

Teistest meeskondadest ei tea ma eriti palju. Eelmise aasta jooksul korvpalli vaadates ma veidi tutvusin, aga ausalt öeldes ei tea ma eriti palju kohaliku Eesti-Läti liiga kohta. Tean palju rohkem VTB-st. Mitte liiga palju, aga küll ma õpin.

Sul oli hooajal 2017/2018 leping VTB meeskonnaga Krasnojarski Jenissei, aga väljakule Sa ei saanudki. Mis seal juhtus?

Ma olin just taastumas vigastusest ja meil oli klubiga väike valestimõistmine. See on kõik, mis ma saan ja oskan öelda.

Mis on Su eesmärgid Kalevi särgis?

Aidata meeskonda võimalikult palju ja teha kõik endast olenev, et me jõuaksime VTB-s play-offi.

Ja mis on Su eesmärgid üldiselt korvpallis? Jõuda NBA-sse või Euroliigasse?

Mõlemad sobivad. Soov on mängida võimalikult kõrgel tasemel ja nautida.


Tekele Cottoni soetamise tagamaadest rääkis Korvpall24.ee-le pärast TalTechi ja BC Kalev/Cramo vahelist kohtumist veidi ka Eesti valitseva korvpallimeistri abitreener Indrek Reinbok.

”Peamine põhjus on see, et me tahaksime jõuda kõikides sarjades, kus me mängime, võimalikult kõrgele. Selle jaoks me otsisime nii pikkade osakonda kui tagameeste juurde vähemalt ühte tugevdust lisaks,” võttis Reinbok lühidalt uue mehe lisandumise kokku. ”Pikkadega läks lihtsalt nii, et turuseis on selline, et sealt ei ole kedagi hetkel võtta. Tagamehe osas läks meil hästi. Me leidsime mängija, kes aitab täiendada meie ridu. Me nägime, et Vinalesel ja Škelel on mänguminutid väga suured ja tahtsime seal seda balanssi paika saada.”

”Ta tahtis kindlasti minna klubisse, kus ta saab kandvat rolli omada ja meie seda talle kindlasti pakume,” oli BC Kalev/Cramo ja Eesti rahvuskoondise abitreener positiivselt meelestatud. Škele vigastuse kohta oli Reinbokil kõikidele korvpallisõpradele lausuda rõõmusõnum: ”Ma arvan, et kahe päeva jooksul putitame ta mängukorda.” Samuti rahustas ta kõiki, kes kartsid, et Cotton toodi meeskonda põhjusel, et keegi kalevlastest on meeskonnast lahkumas: ”Ei, kindlasti mitte,” oli Reinboki vastus küsimusele, ega keegi vanadest olijatest ole lahkumas.

BC Kalev/Cramo peab oma järgmise kohtumise 8. märtsil Kasahstani pealinnas Nur-Sultanis, kus kohtutakse kohaliku Astana meeskonnaga. Kell 11:00 algavast mängust teeb otseülekande Kanal12

scroll to top
Inline
Inline