Esiliigas üllatused jätkuvad, Kadrina Karud kaotasid tabeli punasele laternale

-Veiko Simm | Foto: Siim Semiskar

Reedel, 6. märtsil peetud meeste Saku esiliiga kohtumistel lõhkes tõeline üllatuspomm, kui hooaja teisel poolel suurepärast mäng näidanud Kadrina Karude meeskond kaotas liigatabeli viimasele, KK Hito/BC Karjamaa võistkonnale. Teistes mängudes said liiga liidrid KA Tallinna Kalev/TSK ja KK Viimsi/Noto rasked võidud ning lähikonkurentide heitluses alistas Betoonimeister/SK Nord/Cramo meeskond G4S Noorteliiga.

KK Hito/BC Karjamaa – Kadrina Karud 99:95 (27:21, 25:29, 22:26, 25:19)

Päeva suurima üllatuse pakkunud mäng kulges algusest peale väga tasavägiselt. Liider vahetus mängu jooksul lausa 15 korda, viimast korda juhtisid Kadrina mehed neljanda veerandaja alguses. Neljada veerandaja kespaigast suutis KK Hito hoida üsna turvalist eduseisu, 1 minut ja 15 sekundit enne lõppu jõuti mängu suurima eduseisuni 98:87. Seejärel alustasid Karud küll marulist lõpuspurti, kuid lõpuvile kõlades tuli seekord kaotust tunnistada.

Võitjad paistsid silma igati soliidse visketabavusega, kaheste puhul tabati 59,5% täpsusega ning kaugvisete puhul 43,3% tabavusega. Napilt (44:39) võideti ka lauavõitlus. Hädas oldi küll vabavisete tabavusega (21/10), kuid see saatuslikuks ei saanud. Samuti ei takistanud võitmist see, et mängule üles antud kaheksast mehest kolm lõpetasid viie isikliku veaga.

Võitjatest viskas Veiko Simm 30 punkti ja võttis 11 lauapalli, Edvard Trumm lisas omalt poolt 26 punkti ja 12 lauapalli. Kolmikduublile jõudis väga lähedale Margo Tali, kelle arvele jäi 17 punkti, 9 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu. Kaotajatest oli parim Austin Dwight Wrighten 18 punktiga.

Kadrina Karud jätkavad turniiritabelis 11 võidu ja 8 kaotusega neljandal kohal, kuid lähimad jälitajad on jõudnud kohe selja taha. KK Hito on aga 3 võidu ja 16 kaotusega endiselt viimasel kohal.

KA Tallinna Kalev/TSK – Balteco 99:95 (22:22, 24:22, 22:23, 31:28)

Liiga liider Tallinna Kalev oli tabeli eelviimase, Baltecoga mängides samuti raskustes ja ka teine suurüllatus ei jäänud kaugele. Teisel poolajal siiski vastastel kordagi juhtima minna ei lastud ja päris nugade peale mängu lõpp ei läinud. Balteco jõudis küll Kiur Akenpärgi viskest 20 sekundit enne mängu lõppu kahe punkti kaugusele, kuid sellele vastas kolmesega Aigars Hermanis ja sellega oli mängu saatus otsustatud.

Selles mängu võib võitjaid samuti kiita hea visketabavuse eest, kaheseid tabati 58,3% tabavusega ning joone tagant 52% täpsusega (25/13). Ka vastastel oli väga hea kaugvisete päev (18/10 ehk 55,6%). Võitjate parimana viskas Tom Kaldre 22 punkti ja jagas ka 8 korvisöötu. Aigars Hermanise arvele jäi 18 punkti ja 7 lauapalli. Kaotajatest viskas Kiur Akenpärg lausa 27 silma, Erik Luts assisteeris teda 20 punkti ja 11 lauapalliga.

Tallinna Kalev jätkab 15 võidu ja 4 kaotusega turniiritabeli liidrina, Baltecol on 5 võidu kõrval 14 kaotust ning tabelis 11. koht.

KK Viimsi/Noto – Paide Viking Windows 89:82 (27:21, 18:29, 22:13, 22:19)

Tabeli tagumisse poolde kuuluvad paidekad ei teinud teist kohta hoidva Viimsi elu samuti kergeks. Eriti kõvasti hakati vastu esimesel poolajal, kui juhiti suurema osa mänguajast. Teisel poolajal suutis Viimsi siiski mänguseisu enda kasuks kallutada ja vastastel kordagi ette minna ei lubanud.

Võidu võti peitus eelkõige lauavõitluses, mis võidet 41:30. Hästi tabati ka joone tagant, tee korvi leidsid pooled rohkelt teele saaetud kaugvisetest (34/17), kuid tõsiselt hädas olid kahepunktivisetega (24/7). Paide seevastu oli hädas isiklike vigadega, lausa neli meet maandusid mängu lõpuks viie veaga pingile.

Võitjate poolelt pani korraliku viskekontserti püsti Kaarel Traumann, kes kogus 32 punkti (kolmesed 11/6). Mitmekülgse mänguga toetas teda Gaspar Bibikov, kelle arvele jäi 15 punkti, 10 lauapalli ja 7 korvisöötu. Kaotajate resultatiivseim oli Kaspar Rätsep 22 punktiga.

Viimsikad jätkavad 14 võidu ja 5 kaotusega teisel kohal ning Paide on nüüd 8 võidu ja 11 kaotusega esimesena play-off kohalt väljas, üheksas. Kadunud nende jaoks midagi siiski pole, kaheksandal kohal asuval Tartu Kalev/Estikol on sama palju võite ja kaotusi.

Betoonimeister/SK Nord/Cramo – G4S Noorteliiga 76:70 (28:19, 25:16, 12:22, 11:13)

Tähtsa kohtumise pidasid omavahel tabeli viies ja kuues meeskond, Beoonimeister ja G4S Noorteliiga. See mäng oli algusest peale Betoonemistri käes ning kohtumist juhiti terve mänguaja jooksul. Kolmanda veerandaja alguses mindi juba 57:38 juhtima. Siiski suutsid noored mängus lõpuni pingutada ja neljanda veerandaja keskel vähendati vahe mitmel korral kolme punktini. Lõpus olid aga taas kogenumad konkurendid kindlamad.

Eelkõige otsustati mäng ära korvialuse rünnakuga, võitjad tabasid kahepunktiviskeid 43/25, samal ajal kui noored piirdusid 16 tabamusega 30st viskest. Võitjate resultatiivseim oli Siim Laur, kes kogus 25 punkti ja 6 lauapalli, Riho Suija lisas 21 punkti. Kaotajate parim korvikütt oli Kasper Suurorg 20 punktiga, tema silmapaistava saavutusena võib välja tuua vastastelt välja meelitatud 12 viga.

Betoonmeister on 11 võidu ja 8 kaotusega turniiritabelis viies, G4S Noorteliiga 10 võidu ja 9 kaotusega kohe nende selja taga kuues.

Esiliiga jätkub nüüd järgmisel neljapäeval. Sarnaselt selle nädalaga peetakse siis kaks mängu Tartus, Tartu Ülikool/Kuremaa SK võõrustab KK Viimsi/Noto meeskonda ning Eesti Maaülikool/Skarcon kohtub KK Hito/BC Karjamaa võistkonnaga.