Jurkatamm alustas konverentsi turniiri võidukalt, Teder pääses regiooni finaali

-Taavi Jurkatamm (kollases) | Foto: AFP/Scanpix

USA-s üliõpilaskorvpalli mängivate Taavi Jurkatamme ja Johanna Eliise Tederi koduvõistkonnad olid põhihooaja järgsetel turniiridel võidukad.

NCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons alustas Las Vegase külje all peetavat lääneranniku konverentsi turniiri kindla võiduga, alistades teises ringis Loyola Marymount Lionsi 82:53 (39:26).

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule 17 minutiks, mille jooksul tõi 2 punkti (kahesed 1/1), hankis 4 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris 2 vastaste pealeviset. Eestlase arvele kogunes ka üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Kolmandas ringis on San Francisco vastaseks Pacific. Mäng algab Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul kell 5.00.

Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans pääses NJCAA kõrgeimas divisjonis oma regiooni turniiril finaali, kui alistas Abilenes poolfinaalis Midland Lady Chaparralsi 64:41 (18:13, 21:10, 12:11, 13:7).

Algviisikus alustanud Teder viibis platsil 33 minutit, mille jooksul kogus 2 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), võttis 3 lauapalli, andis mängu parimana 7 korvisöötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid 6 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Finaalis läheb South Plains vastamisi Colliniga, kes alistas poolfinaalis Odessa 70:65. Kohtumine algab Eesti aja järgi pühapäeva südaööl. Turniiri võitja tagab otsepääsme NJCAA finaalturniirile.