fbpx
Close

Priit Vene: muutsime kaitset, et Šiauliai ei saaks nii palju ülevalt vajutada

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Balti liigas on Tartu Ülikooli meeskonnal kolmapäeval ees selle sarja tänavune viimane kohtumine, kui võõrsil minnakse pronksiseeria kordusmängus vastamisi leedukate Šiauliaiga. Avamängus tunnistas Tartu vastaste 88:86 paremust.

“Selle “miinus kahe” pealt annab kõike teha! Täitsa mängitav sats, ega nad väga meid millegagi ei üllatanud. Pigem peame ise veel rohkem valmis olema füüsiliseks võitluseks. Füüsiliselt on nad meist veidi üle,” kommenteeris Vene vahetult pärast esimest mängu.

Kas pikalt Leedus elanud ja treeneritööd teinud mehele on Leetu sõit nagu kojuminek? “Kas see päris kojuminek on, aga ilmselt tuttavam kui mõnele teisele küll,” vastas Vene Tartu Ülikooli Facebooki lehele antud intervjuus.

7-tunnine bussisõit on kogenud juhendaja sõnul korvpallurielu üks osa: “Eks sellised sõidud nõuavad (noorematelt) õppimist ja harjumist, kuid ma loodan, et nii hull ei ole. Me sügisel paar korda käisime ja midagi nad sellest ikka teavad.”

“Eks see mäng tuleb samasugune nagu eelmine, võitluslik ja jõuline. Vastane on meist natukene suurem ja peame proovima vastu panna nii palju kui jõuame. Natuke muutsime kaitses, et (Laurynas) Birutis ei saaks nii palju ülevalt vajutada. Oma rünnakud vaatasime ka üle, kust saaks kergemaid korve,” selgitas Vene kahe mängu vahel tehtud töö kohta.

Šiauliai sai alles esmaspäeval Leedu liigas väärt võidu, kui 93:90 alistati suurfavoriit Kaunase Žalgiris. Vene usub, et selle mängu järellainetused võivad vastastele kujuneda nii plussiks kui miinuseks: “Eks osadele meestele annab see mingi enesekindluse, et said ennast näidata. Kaks päeva on vahet ja sõltub, kuidas see uus mäng nende jaoks algab. Palju on meis endas kinni, kuidas me minema saame, sest neil üle päeva ennast selliselt kokku võtta on keeruline.”

Teisipäev kulub meeskonnal kohalejõudmisele ning õhtul tehakse söök ja mehed lähevad magama. Kolmapäeval vaadatakse pärast hommikusööki videot ning tutvutakse läbi kerge treeningu saaliga ja vaadatakse veel viimased asjad üle, mis Šiauliai – Žalgirise mängust silma jäid.

scroll to top