fbpx
Close

Profikarjääri esimese meistritiitli võitnud Arnett Moultrie andis vihje oma tuleviku kohta

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval lõpule jõudnud korvpallihooaja lõpetuseks teenis Eesti meistritiitli meie esindusklubi BC Kalev/Cramo. Medalitseremoonial teenis ühe tormilisema aplausi välja ameeriklasest keskmängija Arnett Moultrie, kes liitus tiimiga novembri lõpus ning mängis ennast kiiresti publiku südamesse.

“See hetk on väga magus. See on professionaalina minu esimene meistritiitel ning sportlasena just selle hetke nimel sa kogu elu oledki vaeva näinud. Kõik hooajasisesed treeningud, hooajaväline töö ja vaev, need lugematud tunnid jõusaalis – sellisel hetkel see kõik tasub ennast ära,” sõnas rahulolev Moultrie Korvpall24.ee portaalile.

Intervjuu vahele ka fännidega pilti teinud ning autogramme jaganud 28-aastane ja 208 cm pikkune mängumees lisas: “Olen õnnelik, et saan võitu nautida nii toredate meeskonnakaaslastega. Meil oli pikk hooaeg, kuid me tulime sellega toime ja tegime ajalugu. Mis on parem viis hooaja lõpetamiseks kui meistritiitliga?”

NBA kogemusega Moultrie tunnistas, et kujutas juba Eestisse tulles vaimusilmas ette, kuidas kevadel meistritiitel pea kohale tõstetakse: “Kas mõtlesin meistritiitlist? Muidugi! Ma usun iseendasse, oma meeskonnakaaslastesse ning treeneritesse. Ma teadsin, mida ma suudan meeskonnale pakkuda ning teadsin, et kui lasen ennast juhendada, siis on kõik võimalik.”

Kogenud keskmängija kerkis hooaja jooksul vaieldamatuks Kalev/Cramo liidriks, kui VTB Ühisliigas kogus mees 21 mänguga keskmiselt 19,4 punkti ja 7,2 lauapalli, Eesti-Läti liigas 20 kohtumisega 14 silma ja 5,6 lauapalli ning eestikate play-offis kuue kohtumisega 14 punkti ja 6 lauapalli.

“Mulle meeldib liidriroll! Tahan olla olukorras, kus võistkond võidab tänu minule või kaotab minu pärast. See motiveerib mind mängijana iga päev endast maksimumi andma ning hästi mängima,” kinnitas läbi hooaja efektiivse mängu ja vägevate pealtpanekutega poolehoidu kogunud mees.

BC Kalev/Cramo hooaja kulminatsioon tuli VTB Ühisliiga veerandfinaalseerias, kus aga kaotati 0-3 Kaasani Unicsile. Moultrie arvates oli vastane seekord lihtsalt liiga kõva: “Müts maha Unicsi ees, nad on väga tugev Euroliiga tasemel võistkond. Teadsime, et see seeria saab olema raske. Cramo jaoks oli see esmakordne kogemus VTB play-offis ja meil polnud selliste mängude võidukogemust. Sellele vaatamata oli ilus hooaeg.”

Kuna ilus oli hooaeg Moultrie’le ka individuaalses plaanis, siis ei teinud mees saladust, et järgmiseks hooajaks on tema kohta juba küsitud. “Ühtegi ametlikku pakkumist veel laual pole, aga mingeid jutte on (klubidega) olnud. Usun, et mul on reaalne võimalus järgmisel aastal taas VTB Ühisliigat mängida,” vihjas Moultrie lõpetuseks sellele, et tema vastu on huvi üles näidatud meie idanaabri klubide poolt.

scroll to top