Oma parima play-off-mängu teinud Erkmaa ei suutnud Napolit väljalangemisest päästa

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Ge.Vi. Basket jäi Itaalia tugevuselt kolmandas liigas Serie B-s oma alagrupi otsustavas viiendas poolfinaalmängus võõrsil alla Palestrina Citysightseeingule 65:83 ning kaotas seeria 2-3.

Eestlase koduklubi oli tagaajaja rollis sisuliselt terve kohtumise – avaveerand kaotati 19:23, poolajavileks oldi taga 35:44 ja enne viimast kümmet minutit 53:66.

Algviisikus alustanud Erkmaa viibis väljakul kauem kui keegi teine – 34 minutit – ning püstitas sellega ühtlasi ka uue isikliku Serie B rekordi. 20-aastase mängujuhi arvele kogunes selle ajaga 10 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), 4 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis eestlase meeskonnakaaslane Simone Bagnoli, kes viskas 20 punkti. Palestrina parimad skooritegijad olid Eugenio Beretta ja Manuel Carrizo, kes kogusid mõlemad 16 punkti.

Erkmaa tegi lõppenud hooajal kaasa 34 kohtumises ning kogus keskmiselt 15,6 minutiga 3,8 punkti, 2 lauapalli ja 1,2 resultatiivset söötu.