Rae Kossule napp võit Keila üle, Reinar Halliku Korvpallikool jätkab teises liigas võidulainel

-Kenno Kokk | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval peeti Saku II liiga mõlemas alagrupis üks kohtumine. Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline (2-0) alistas koduväljakul 72:58 (19:15, 13:13, 17:15, 23:15) TÜ/Kuremaa (2-1)  ning Rae Koss/Hansaviimistlus (1-1) sai põnevas lõppmängus võõrsil napi 75:73 (18:22, 25:13, 14:23, 18:15) võidu Keila Korvpallikooli (2-0) üle.

Iisakul toimunud mängus hoidsid Jaanus Liivaku hoolealused mängu kindlalt enda kontrolli all ning ei lasknud tartlasi kordagi juhtima. Neljanda veerandaja alguses veel 6-punktises kaotusseisus olnud külalistel viimast käiku enam varuks ei olnud ning Reinar Hallik võis treenerina hooaja kolmanda võidu üle rõõmu tunda. Mõlemad meeskonnad viskasid väljakult vaid 39%-lise täpsusega, kuid  kodumeeskond võitis kindlalt lauavõitluse (47:31, ründelauad 15:7), mis võimaldas neil rohkem pealeviskeid sooritada. TÜ/Kuremaa eksis lubamatult palju ka vabaviskejoonel (8/19 ehk 42%).

Teise järjestikuse kaksikduubli sai võitjate poolel kirja Markus Laanemets, kelle tänasteks numbriteks kujunesid 22 punkti ja 12 lauapalli. Oliver Villers lisas 15 silma ning 5 lauapalli, Artur Saariste 14 punkti ja 9 lauapalli ja Ülar Sala noppis 8 punkti kõrvale 14 lauapalli, neist koguni 8 ründelauast.

TÜ/Kuremaa resultatiivseim mängija Glenn Rahasepp kogus 13 punkti, 4 lauapalli, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Värskelt Saku II liiga oktoobrikuu parimaks mängijaks nimetatud Kris Urvik piirdus täna 12 silmaga, Kristjan Paadelt lisaks 11 punkti.

Keila Korvpallikool alustas kodumängu bravuurikalt ning juhtis esimese viie minuti järel 13:3. Külalised tulid vaikselt mängu tagasi ning tegid poolaja lõpus 9:2 spurdi, mis viis nad enne pikemat vaheaega 40:35 juhtima. Kolmanda veerandaja keskel tehtud 11:0 vahespurt viis kodumeeskonna korraks 6 punktiga juhtima, kuid viimasele vaatusele mindi vastu Keila minimaalses eduseisus 58:57. Otsustaval kümnel minutil näitas kindlamat mängu Rae Kossu meeskond, kes 1:46 enne lõppu juhtis 75:67. Kuigi Keilal õnnestus kuus punkti tagasi mängida, jäi sellest siiski väheks ning Peep Pahvi hoolealustel tuli vastu võtta hooaja esimene kaotus.

Vabavisetega hädas olnud (9/23 ehk 39%), kuid 18 ründelauda noppinud Rae Koss/Hansaviimistluse tulemuslikum oli Andres Andrei 18 punkti ja 9 lauapalliga. Kenno Kokk (16 punkti ja 10 lauapalli) ning Toms Provejs (10 punkti ja 10 lauapalli) said kirja kaksikduublid.

Kodumeeskonda punktide eest hoolitses enim Kevin Sepik, kes 16 punktile lisas ka 5 lauapalli. Conrad Sengbusch (13), Andre Reinart (11 punkti ja 7 lauapalli) ning Ove-Kristjan Kallas (10) jõudsid samuti kahekohalise punktiskoorini.