fbpx
Close

Rahvaliiga II divisjoni detsembri MVP on palju õppinud nüüdseks välismaal mängivatelt tiimikaaslastelt

-Reijo Põllu | Foto: Siim Semiskar

-Reijo Põllu | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliiga II divisjonis valis rahvas detsembri kõige väärtuslikumaks mängijaks Audentese pallur Reijo Põllu, kes sai autasustatud FitMode’i ja A Le Coq’i poolt välja pandud auhindadega.

19-aastane ja 194 cm pikkune ääremängija on Tallinna Rahvaliigas senise 7 mänguga kogunud keskmiselt 11,9 punkti, kuid sähvatas detsembris Keskturu Kossuklubi vastu 27 silmaga.

Korvpall24.ee portaal uuris Tallinna Rahvaliiga II divisjonis liidrikohta hoidva Audentese (6-1) põhimehe käest, kuidas ta lapsena korvpalli juurde jõudis ning kellele ta mängijana alt üles vaatab.

Millal alustasid korvpalliga tegelemist ja kes oli Su esimene treener?

Alustasin korvpalliga 5. klassis Tiit Soku korvpallikoolist. Esimesed treenerid olid mul Marko Savi, Mart Uuehendrik ja Tiit Sokk. Aga umbes kahe aasta pärast liideti meid Audentesega ja sellest ajast olen esindanud neid. Kõige kauem on mind treeninud Sixten Tomingas, kelle kohta võiks öelda, et ta on minu jaoks olnud ka kõige mõjukam juhendaja. Audenteses on minu treeneriteks olnud ka Meelis Songe ja Erik Mäe.

Mis liigasid Sa hetkel veel lisaks Tallinna Rahvaliigale mängid?

Hetkel me panustamegi vaid Rahvaliigale. Oleme varem mänginud ka Saku II liigas, aga hetkel lõpetab hulk mängijaid 12. klassi ning mõned käivad ülikoolis ning seetõttu piirdusime tänavu Rahvaliigaga. Eks näis, mis järgmisel aastal saab.

Milline roll Sul Audentese meeskonnas on? Kas detsembri MVP tiitli järgi võib aimata, et oledki skooriliider?

Meil ei ole ühte skooriliidrit ning kindlasti ma ei arva, et mina peaks see olema. Kuu MVP auhind on väärt tunnustus ja olen selle üle väga tänulik, kuid ma poleks kindlasti saanud seda ilma oma meeskonnakaaslasteta. Audentese tiimis olen esiviisiklane, aga me üritame nii, et kellelgi poleks liiga suurt rolli ja kõik saaks võimalikult võrdselt mängida.

Mis on Sinu tugevused ja nõrkused korvpallurina?

Tugevusena tooksin välja viskamise, kuigi kindlasti tuleb sisse ka päevi, kus vise ei lähe üldse. Aga harjutama peaksin põrgatamist ilmselt. Pallikaotusi küll ilmselt liiga palju pole tulnud, aga see on tehniline element, mida võiks alati paremaks treenida.

Kes on suures korvpallis Su iidolid, kelle järgi oma mängu kujundad?

Kui vaatame maailma mastaabis, siis NBA-s on küll mehi, keda ma fännan. Aga kodule lähemalt tooksin hoopis välja enda treeneri Sixten Tomingase, kellega me Audenteses ka koos mängime. Väga tark ja hea mängumees, kelle pealt õppida. Ma olen alati ka oma trennikaaslastele alt üles vaadanud. Minevikust näiteks Matthias Tass, Marten Maide ja Mikk Jurkatamm, kellega ma olen koos mänginud. Kindlasti sobib siin ka neid nimetada.

Kas Audentese meeskond sihib sel hooajal Tallinna Rahvaliiga II divisjoni võitu?

Medalile pretendeerime kindlasti. Kui juba mängida, siis alati täie rauaga. Oleme trennis läbi rääkinud, et medal oleks ilus. Kas just võit, ei tea, aga kindlasti anname endast maksimumi ja proovime võiduka lõpuni välja minna.

Kellele hoiad pöialt Eesti-Läti korvpalliliigas?

Kuna olen väikesest peale Tallinna poiss, siis ütleksin siinkohal Kalev/Cramo. Kindlasti on sümpaatne ka Tallinna Kalev/TLÜ, kus mängib mu trennikaaslane Leemet Loik. Hoian ka talle pöialt.

scroll to top