Lauas möllanud Tass sai kaotuse, napilt mänguaega saanud Jurkatamm võidu

-Matthias Tass | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti aja järgi reede varahommikul olid USA üliõpilasliiga NCAA lääneranniku konverentsis võistlustules Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s ja Taavi Jurkatamme San Francisco.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels pidid vastu võtma kaotuse, kui võõrsil jäädi tulemusega 66:71 alla BYU Cougarsile.

Mängu alguses püsis Saint Mary’s ühe-kahe korvi võrra ees, kuid BYU (Brigham Youngi Ülikool) lõpetas avapoolaja 16:4 spurdiga ja pausile minnes oli Tassi kodumeeskond 26:33 kaotusseisus. Teisel poolajal tagaajaja rollis olnud Saint Mary’s jõudis 3.44 enne lõppu vaid 2 punkti kaugusele, kuid mängu päästa neil ei õnnestunud.

Pingilt alustanud Tass teenis mänguaega 21 minutit, mille jooksul viskas ta 4 punkti (kahesed 2/4), võttis karjääri parimad 8 lauapalli (sh 5 ründelauast), andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe isikliku vea.

Saint Mary’se resultatiivseim oli 19 punktiga Malik Fitts. Võitjate parim oli Yoeli Childs, kes viskas 23 punkti ja võttis 11 lauapalli.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai kolmanda järjestikuse võidu, kui koduväljakul alistati Portland Pilots tulemusega 83:61.

Mäng püsis tasavägisena esimesed 5 minutit, misjärel läks San Francisco oma teed ja võitis avapoolaja 42:21. Teisel poolajal hoidis kodumeeskond oma eduseisu kindlalt ning 19 punktist lähemale Portland enam ei jõudnud.

Jurkatamm sai mänguaega mõlema poolaja lõpus, kokku 3 minutit, mille jooksul tegi 2 isklikku viga.

San Francisco parimana viskas Matt McCarthy 20 punkti, Portlandile tõi Marcus Shaver Jr 13 silma.

San Francisco jätkab lääneranniku konverentsis 5 võidu ja 1 kaotusega 2. kohal, Saint Mary’s on 4 võidu ning 2 kaotusega 4. positsioonil. Kogu hooaja saldo on San Franciscol 17 võitu ja 3 kaotust, Saint Mary’s on kogunud 13 võitu ning 8 kaotust.