Rakvere mängis suure eduseisu peaaegu maha, aga Halleri ja Hamiltoni eestvedamisel teeniti ikkagi võit

-Egert Haller, Juris Umbraško ja Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti reedel ära üks kohtumine, milles Rakvere Tarvas võõrustas BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonda ning võõrustajad said 108:101 võidu kätte.

Rakvere Tarvas – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 108:101 (30:26, 25:23, 33:19, 20:33)

Valga-Valka asus kohtumist 5:0 juhtima ning Emils Kruminši kaugviskest mindi 19:11 ette. Egert Halleri ning Janis Vahteri abiga suutis Rakvere seisu 25:25 viigistada ja Devin lee Harris viis omad ka juhtima. Avaveerandil viskasid võõrustajad 30 punkti ja kuus minutit enne poolaja lõppu juhiti 35:29. Külalised püsisid siiski mängus ning kahe minuti möödudes oli Branko Jereminovi korvi järgselt seis 39:39. Valga-Valka läks peagi pärast Kruminši kaugviset juhtima, kuid poolaja lõpus tabas olulised kaks lähiviset Thomad Theddus Hamilton IV ja puhkepausile siirduti Rakvere 55:49 eduseisus.

Kolmandat veerandaega alustas Rakvere kahe tabava kaugviskega ja viie minuti möödudes juhiti 72:62. Valga-Valka oli juba mitmendat mängu järjest teisel poolajal lagunenud ja Harrise lähiviskest mindi viimasele neljandikule vastu kodumeeskonna 20-punktilisest eduseisust. Neljas veerandaeg paistis nii enamjaolt olevat vaid vormistamise küsimus, kuid Valga-Valka tõi veel põnevuse tagasi. Rakvere suurendas 39 sekundiga edumaa küll 26 punkti suuruseks, aga külalised vastasid 8:2 spurdiga ning seisult 81:100 tehti veel 8.2. 33 sekundit enne kohtumise lõppu vähendas Jereminov Valga-Valka kaotusseisu vaid kuuele punktile, ent Renato Lindmets tabas vajalikul hetkel kaks vabaviset ning Rakvere sai kokkuvõttes hooaja viienda võidu kirja.

Visketabavuses jäi Rakvere 54% – 52% peale. Lauavõitluse võitis Valga-Valka 38:37 (ründelaud Rakverele 14:13) ja korvisööte anti samuti rohkem 23:22. Pallikaotuseid tegi Rakvere vähem 11:12.

Mullu veel Valga-Valka võistkonda esindanud Egert Haller viskas Rakvere kasuks 22 punkti. Thomas Theddus Hamilton IV lisas 21 punkti ja 4 lauapalli ning Rain Veideman kogus 14 silma, 8 lauapalli ja tegi ühtlasi 4 vaheltlõiget. Kristo Saage nimele jäi 13 punkti ja Devin Lee Harris tõi 12 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Valga-Valka parim oli Ricards Daniels Vanags 27 punktiga. Rodrigo Bumeisters tõi 16 punkti ja 5 lauapalli, Vladimir Bulatovici nimele jäi 15 punkti, 8 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Branko Jereminov viskas 14 punkti, andis 7 korvisöötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Vigastuse tõttu ei teinud kaasa meeskonna üks suurimaid skooritegijaid Timo Eichfuss. Tiimi suurim punktitooja Michael Best ei käinud väljakul juba eelmises kohtumises TalTechi vastu, kelle jaoks on hooaeg käevigastuse pärast lõppenud.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 16. novembril, kolme mänguga. BK Ventspils võõrustab Riia VEF-i, BK Ogre võtab vastu TalTechi ja Valmiera Glass VIA on vastamisi Pärnu Sadamaga.