fbpx
Close

Rannar Raap: korvpalli on liialt kaua mängitud, et seda kõike lihtsalt nurka visata

-Rannar Raap | Foto: Siim Semiskar

-Rannar Raap | Foto: Siim Semiskar

Tänavusel koroonaviiruse poolt katkestatud korvpallihooajal hoidis Pärnu Sadama meeskond saatuslikul hetkel Paf Eesti-Läti korvpalliliigas 12 võidu ja 13 kaotusega 7. kohta. Tiimi kapten Rannar Raap loodab, et Eesti klubid tulevad raskustest välja samal tasemel ning tema on igal juhul valmis jätkama.

28-aastane ja 191 cm pikkune pärnakas Raap tunnistas Korvpall24.ee portaalile antud usutluses ka seda, et tema on harjunud suviti kahe hooaja vahel tööl käima ning plaanib seda teha ka tänavu. Senise eriolukorra jooksul on ta aga tegutsenud maailma ühel tähtsamal ametikohal – täiskohaga isana.

Raap käis tänavu Pärnu eest platsil 26 kohtumises ning kogus keskmiselt 12,5 minutit, 3 punkti, 1,9 resultatiivset söötu ja 1,6 lauapalli.

Hooaja katkemisest on nüüd mõni aeg juba möödas, kuidas oled seni ennast tegevuses hoidnud?

Selle aja jooksul olen täiskohaga isa olnud. Pole julgenud poissi veel lasteaeda viia. Laps suudab kõik päevad väga sisukaks muuta.

Korvpalluritel on kindlasti rasked ajad, kuna tõenäoliselt peab uue hooajani ilma palgata hakkama saama. Kas ise teed siin vahepeal muud tööd ka ning kuidas teiste Pärnu meeste kohta kuulnud oled, kuidas nad seda aega üle elavad?

Olen läbi aastate suviti tööd teinud. Tänu sellel on paljud kontaktid säilinud ja plaanin ka sel suvel tööd teha. Enamus eestlastest võistkonnakaaslased elavad veel vanemate juures ning suuremaid kulutusi neil ei tohiks olla. Loodan, et nad on suutnud midagi kõrvale panna ja saavad rahuliku südamega suvel trenni rassida.

On olnud aega ka mõelda tulevikule, mis Sa arvad, kuidas Pärnu korvpall sellest kriisist välja tuleb?

Kindlasti saaksid kõik rahulikumalt hingata, kui oleks noortevõistkondadest järjekord ukse taga. Paraku sellisel tasemel noored hetkel veel puuduvad. Kõikidel klubidel on raske, jääb vaid üle loota, et suudetaks see paha periood üle elada ja liiga jääks samal tasemel püsima.

Kas ise plaanid edasi mängida uuel hooajal, ketse nurka visata pole plaanis?

Korvpalli on liialt kaua mängitud, et seda kõike lihtsalt nurka visata. Füüsiliselt tunnen ennast väga hästi. Kui kõrgemal tasemel enam väljundit ei pakuta, siis aste madalamal sooviksin kindlasti üritada kedagi üle kavaldada.

Ilmad lähevad järjest kenamaks, kas jooksutiirud kevadises Pärnus lähevad sellevõrra pikemaks? Kuidas motiveerid ennast treenima sellises olukorras, kus koguneda ei tohi ja suur osa spordirajatistest on kinni?

Sellel raskel perioodil on vähemalt siin suvepealinnas olnud üsna hea ilm. Tänu sellele olen saanud koos lapsega palju jalutamas käia ning rattaga sõita. Läbi aastate on discgolf sportlaste hulgas populaarseks spordialaks kujunenud, nii ka minu jaoks.

Kui tihedalt jälgid viiruseuudiseid ja meediat? Kas hoiad jooksvalt ennast kursis või pigem üritad rahulikult võtta ja muude asjadega tegeleda?

Paratamatult inimesed ainult sellest viirusest räägivadki ja seetõttu ei pea ma vajalikuks ennast rohkem sellega vaevata. Kõiki vajalikke ettekirjutusi olen üritanud täita ja tehke palun seda ka Teie! Olgem terved!

scroll to top