fbpx
Close

KARANTIINI ERI | Martin Müürsepp lammutas paarkümmend aastat tagasi nii NBA-s kui Euroopas

Tänane nostalgiaretk viib meid ajas täpselt kakskümmend aastat tagasi, kui Martin Müürsepp mängis Ateena AEK meeskonnas ning võideti FIBA Saporta Cup. Lisaks veel mõned toredad videomeenutused paarikümne aasta tagusest ajast.

11. aprillil 2000. aastal võitis Thessaloniki AEK FIBA Saporta Cup sarja finaalis Bologna Kinderi meeskonda tulemusega 83:76. Võitjate peatreeneriks oli legendaarne Dušan Ivkovic. Martin Müürsepp viskas selles mängus 15 punkti ja oli sellega oma meeskonna üks parimaid. Seda mängu on võimalik vaadata täispikkuses:

Teine video tuleb aga ligikaud aasta hilisemast ajast, kui Eesti koondis võitis Müürsepa vedamisel Tšehhi rahvusmeeskonda 96:85. Müürsepp viskas selles mängus 26 punkti. Tegemist oli otsustava võiduga Eesti teekonnal 2001. aasta sügisel Türgis toimunud EM finaalturniirile. Mängu olulisemate hetkedega saab tutvuda siin:

Lõpetuseks pakuks magustoiduna aga Müürsepa parimaid sooritusi NBAs. Esmalt video sellest, kui ta 1997. aastal viskas ka tänasel päeval paljude eestlaste lemmiku Dallas Mavericksi särgis 16 punkti Phoenix Sunsi vastu:

Teises videos saame nautida, kuidas Müürsepp kostitas samuti 1997. aastal Los Angeles Lakersit 10 punktiga:

scroll to top