fbpx
Close

Leedukas tuuakse kriisis Chicago Bullsi ja Lauri Markkaneni päästma

-Lauri Markkanen | Foto: AFP/Scanpix

-Lauri Markkanen | Foto: AFP/Scanpix

Hiljuti ajaleheveergudel oma rahulolematust praeguse koduklubi Chicago Bullsiga väljendanud Lauri Markkanen võib juba peagi olukorrale leevendust saada, kuna legendaarne NBA klubi on juhtkonnas vangerdusi tegemas ja palkab allikate sõnul uueks korvpallijuhiks leedulase Arturas Karnišovase.

Noor ja ambitsioonikas Bulls lootis sel aastal võidelda koha eest play-off’is, kuid 22 võidu ja 43 kaotusega oldi hooaja katkestamisel idakonverentsis alles 11. kohal, viimasest kohamängudele viivast positsioonist kaheksa võidu kaugusel. Jutud sellest, et juhtkonnas tahetakse muudatusi teha, hakkasid levima veebruaris Chicagos peetud tähtede mängu nädalavahetusel.

Arturas Karnišovas võtab ohjad üle juba alates 2003. aastast Bullsi korvpallitegevuse juhtimisega tegelenud John Paxsonilt, kes peaks klubi juures jätkama konsultandina. Klubi peamänedžeri Gar Formani ja peatreener Jim Boyleni saatused on veel lahtised.

48-aastase Karnišovase näol on tegemist endise rahvusvaheliselt eduka mängumehega, kes esindas muuhulgas ka Euroopa tippklubide Pireuse Olympiacose ja Barcelona värve ning võitis Leedu koondisega 1992. aasta Barcelona ja 1996. aasta Atlanta olümpialt pronksmedali ning 1995. aasta EM-ilt hõbeda.

Pärast mängijakarjääri lõppu töötas ta aastatel 2003–2008 NBA heaks, misjärel oli viis aastat Houston Rocketsi rahvusvaheliste mängijate skaut. 2013. aastal liitus Karnišovas Denver Nuggetsi juhtkonnaga ja 2017. aastal sai temast klubi peamänedžer. Muuhulgas on mehe teeneks Nikola Jokici valimine 2014. aasta draft’i 41. valikuna ning Denveri viimine läänekonverentsi tippklubide sekka.

scroll to top