fbpx
Close

NBA staarid ja legendid toovad tagaaiamängu „viis miinust“ suurele areenile

-Chris Paul | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Chris Paul | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

NBA teatas ametlikult, et kuulujutud vastavad tõele ja koostöös ESPN-iga on neil tõepoolest plaanis televaatajateni tuua kõrgtasemel „viie miinuse“ võistlus, millest võtavad teiste seas osa NBA staarid Chris Paul, Trae Young, Zach LaVine ja Mike Conley ning juba mängijakarjääri lõpetanud NBA legendid Chauncey Billups ja Paul Pierce.

34-aastane sööduvõlur ja kahekordne olümpiavõitja Chris Paul (Oklahoma City Thunder) on 15-aastase NBA karjääri jooksul tähtede mängule pääsenud kümnel korral. Teist hooaega NBA-s palliv ja ülikaugete kolmepunktivisete poolest tuntud 21-aastane Trae Young (Atlanta Hawks) valiti sel hooajal tähtede mängule esimest korda. 25-aastane Zach LaVine (Chicago Bulls) on kuulsust kogunud oma võimsa hüppevõimega, mis on toonud talle kaks NBA pealtpanekuvõistluse tiitlit. 32-aastane Mike Conley jr (Utah Jazz) on aga eelkõige tuntud kui Memphis Grizzliese pikaaegne (2007–2019) põhimängujuht.

NBA tegevmängijate kõrval võtavad kaheksa osalejaga turniirist osa veel hiljuti kuulsuste halli valitud WNBA legend Tamika Catchings, kolm korda WNBA tähtede mängule pääsenud Allie Quigley ning juba karjääri lõpetanud NBA meistrid ja finaalide kõige väärtuslikumad mängijad Chauncey Billups ja Paul Pierce.

Võistluse formaat näeb ette, et osalejaid filmitakse nende kodus, kus nad kas sise- või välisväljakul kordamööda võimalikult keerulisi viskeid tabades teineteist üle proovivad trumbata, pealtpanekud on keelatud. Võistlus käib viie miinuseni ehk seni, kuni üks mängijatest saab kokku viis tähte (H-O-R-S-E) ja kaotab. Kaheksa osalejaga turniiriga tehakse algust juba sel pühapäeval, 12. aprillil ning poolfinaalid ja finaal leiavad aset neljapäeval, 16. aprillil.

Veerandfinaalides lähevad 12. aprillil vastamisi:

  • Trae Young – Chauncey Billups
  • Tamika Catchings – Mike Conley jr
  • Zach LaVine – Paul Pierce
  • Chris Paul – Allie Quigley

NBA mängud peatati teatavasti juba ligi kuu aja eest, kui koroonaviirus tuvastati Utah Jazzi prantslasest keskmängijal Rudy Gobert’il.

scroll to top