Renato Lindmets säras võimsa kaksikduubliga, edu saatis ka Tallinna Kalevit ja Betoonimeistrit

-Renato Lindmets | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti reedel maha kolm põhiturniiri kohtumist, kus võidukad olid tabeli liider RSK Tarvas, KA Tallinna Kalev/TLÜ ja Betoonimeister/Tskk/SK Nord.

Rapla KK/Kohila (2-18) vs RSK Tarvas (19-1) 64:85 (15:15, 18:34, 15:21, 16:15).

Kohila Spordihoones peetud kohtumises tabeli liidri ja viimasel kohal oleva meeskonna vahel oodatult väga põnevaks ei läinud. Siiski oli kodumeeskonnal võimalus neid alahinnanud liidreid üllatada ja seda esimene veerand suudetigi, mis lõppes viigiga 15:15. Seejärel vajutas RSK Tarvas gaasi põhja ning järgneva kahe veerandajaga pandi jõujooned paika – kolmanda neljandiku lõpuks oli seis Tarva kasuks 48:70. Viimasel veerandil vormistati lõppseis.

Võib öelda, et harva nähtav must päev oli rünnakul RSK Tarva liidril Kristo Saagel, kes 25,5 minutiga tõi vaid 3 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 1/9), haaras 5 lauapalli, jagas 7 korvisöötu ning tegi 4 vaheltlõiget. Meeskonda vedasid seekord võimsa kaksikduubli teinud Renato Lindmets 21 punkti ja 10 lauapalliga. Teda toetasid Illimar Pilk 15 ja Mihkel Kurg 12 silmaga.

Rapla KK/Kohila poolelt paistsid rünnakul silma Marek Ruut 15 ning Joonas Šein 14 punktiga. Lauavõitluses olid silmapaistvad Risto Valge 11 ning Kustas Põldoja 10 palliga.

KA Tallinna Kalev/TLÜ (16-4) vs Paide Viking Window (9-11) 83:57 (25:7, 13:22, 26:18, 19:10).

Eelmise kuu lõpul täiendust saanud KA Tallinna Kalev/TLÜ pani Paide mehed juba esimese veerandiga paika. Teisel tegi Paide küll mehise spurdi, kuid seejärel haaras ohjad taas Kalevi tiim. Visketabavus oli kodus mänginud Kalevil kokkuvõttes parem ning vastast edestati ka lauavõitluses. Eriti head tööd tehti Paide vastu kaitses, kui vastaste 3 vaheltlõike vastu saadi 13.

Ühtlaselt skoorinud Kalevi primana viskas Devonte Devon Brown 26 minutiga 17 silma (kahesed 4/6, kolmesed 1/2, vabavisked 6/9), võttis 5 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Teda toetasid Arminas Kelmelis 13 ning Kiur Akenpärg 10 punktiga.

Kalevile Lasnamäele külla sõitnud Paide meeskonna parim oli ligi 38 minutiga 17 punkti (kahesed 2/8, kolmesed 4/10, vabavisked 1/2) toonud Karl-Kristjan Vaab, kes lisaks võttis 14 lauapalli ning langes lõpuks 5 veaga välja. Teda toetasid Rauno Nurklik 18 ja Märt Rohlin 12 silmaga.

Betoonimeister/Tskk/SK Nord (9-11) vs KK Viimsi/Noto (10-10) 85:78 (24:26, 24:19, 20:16, 17:17).

Nordi kodusaalis läksid vastamisi liigatabeli lähirivaalid ning selles kohtumises aitas kodusaal Betoonimeister Nordi võidule. Kogu kohtumine kulges äärmiselt tasavägiselt. Sellises mängus otsustavad sageli pisiasjad võidu. Nii oli Betoonimeister natukene parem lauavõitluses (37-30 ja vähem kaotati palli 15-20).

Betoonimeister/Tskk/SK Nordi poolelt oli parim Siim Laur 18 punktiga (kahesed 8/13, vabavisked 2/3), haaras 6 lauapalli ja andis kaks korvisöötu. Veel paistsid silma Menhart Mardo 15, Martin Rausberg 13, Hendrik Heinla 10 ja Margus Klementsov 10 punkti ning 9 lauapalli ja 5 vaheltlõikega.

KK Viimsi/Noto poolelt säras tasavägises kohtumises Kristjan Evart 20 silmaga (kahesed 1/4, kolmesed 4/6, vabavisked 6/7), mees tegi ka 3 vaheltlõiget ja andis kaks korvisöötu. Teda toetasid Jorgen Rikberg 13 punkti ning Mihkel Allorg 18 silma ja 10 lauapalliga.