Riho Suija säras 31 punktiga, Betoonimeister ning Tamsalu taas võidukad

-Riho Suija | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga 10. vooru mängudega tehti algust selle nädala teisipäeval, kui G4S Noorteliiga võõrustas Betoonimeister/SK Nord/Cramo võistkonda, kolmapäeval olid vastamisi Tamsalu Los Toros/TalTech ja Tartu Ülikool/Kuremaa SK.

G4S Noorteliiga – Betoonimeister/SK Nord/Cramo 91:97 (24:23; 18:24; 21:30; 28:20)

Avapoolajal veel mängus püsinud kodumeeskonnale sai saatuslikuks kolmas veerandaeg, mille järel leiti end 63:77 kaotusseisust. Mängu viimase 4,5 minutiga suutis G4S Noorteliiga küll 14:4 spurdi teha, kuid lõpusireen tähistas siiski külalismeeskonna kuuepunktilist võitu.

Mõlemad meeskonnad näitasid väljakult korralikku visketabavust (G4S Noorteliigal kahesed 55%, kolmesed 38%; Betoonimeistril vastavalt 60% ja 36%), kuid külalismeeskond oli vabaviskejoonel oluliselt kindlakäelisem (76% – 54%). Kodumeeskond domineeris lauas (43-32), kuid see-eest eksis pallikaotustega (21-14).

G4S Noorteliiga resultatiivseimad olid Karl Andres Matute Perner 23 ja Hugo Toom 19 punktiga. Betoonimeister/SK Nord/Cramo eest viskas Riho Suija 31 ning Siim Laur 30 punkti.

Tamsalu Los Toros/TalTech – Tartu Ülikool/Kuremaa SK 82:78 (19:19; 19:20; 22:17; 22:22)

Tasavägises mängus oli Tartu Ülikool/Kuremaa SK-l võimalus 12 sekundit enne lõppu Tamsalust vaid punkti kaugusele jõuda, kuid Patrik Saal tabas kahest vabaviskest ühe (80:78). Järgnevas olukorras tegi Tartu Tamsalule vea, mille järel tabas Sander Viilup mõlemad vabavisked (82:78). Tartu püüdis seejärel mängu päästa, kuid Kristofer Veismann ning Hendrik Eelmäe olid kaare tagant ebatäpsed.

Tamsalu kaotas küll lauavõitluse (48-52) ning tegi rohkem pallikaotusi (15-11), kuid oli parem kahepunkti- (54% – 36%) ja vabavisetel (76% – 60%).

Võõrustajate suurim korvikütt oli Sander Viilup 25 punktiga, Jyri Eboreime tõi 14 silma. Tartu Ülikool/Kuremaa SK poolel viskas Patrik Saal 30 ning Joonas Anton Jürgenstein 16 punkti.