fbpx
Close

Markus Ilver viskas hullumeelse stsenaariumiga mängus USA karjääri parimad 29 punkti

-Markus Ilver | Foto: Massanutten Military Academy

-Markus Ilver | Foto: Massanutten Military Academy

Ookeani taga USA-s keskkoolikorvpalli mängiv Eesti noortekoondislane Markus Ilver pidas möödunud nädalal koguni kolm kohtumist, kus teeniti kaks võitu. Seejuures ühe kohtumise stsenaarium kulges ülimalt põnevalt, hõlmates lisaaega, väljakule jooksvaid fänne ja tehnilisi vigu.

Töönädala teises pooles tegi noor eestlane korraliku esituse, kui Massanutteni sõjaväeakadeemia alistas kodus Scotland Campuse tiimi 93:78. 17-aastane ja kahemeetrine Ilver viskas 12 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 2/7, vabavisked 2/2), hankis 3 lauapalli (neist üks rünnakul), jagas 2 korvisöötu, pani 2 kulpi, tegi ühe vaheltlõike ja sai kirja ka 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Tõeliseks paugutamiseks läks aga nädalavahetusel, kus Massanutteni võistkond võõrustas MMA Holtzman Invitational turniiri raames S4G ja CBA meeskondi.

Laupäevases põnevusmängus alistati lisaajal S4G meeskond tulemusega 83:82. Veel 38 sekundit enne lisaaja lõppu oldi viiepunktilises kaotusseisus. Siis aga mängiti hästi kaitses ja pärast mängujuhi ebaõnnestunud kolmeseüritust ründelauast palli hankinud Ilver tabas koos veaga kolmese, mis tegi nende poolt vaadates seisuks 76:78.

Vabaviskel eestlane küll eksis, aga taas saadi pall lauast enda valdusesse ning 3,3 sekundit enne lõppu mindi tabava kolmese järel juba ette 79:78. Selle peale jooksis väljakule üks Massanutteni meeskonna poolehoidjatest ning see tekitas suure segaduse. Vastaste treener tormas sündmuste keerises samuti platsile ja kohtunikud olid sunnitud mängu peatama.

Esmalt karistati kodumeeskonda tehnilise veaga ning sama saatuse osaliseks sai ka vastasvõistkonna peatreener. Vastased tabasid kahest vabaviskest ühe, tehes seisuks 79:79. Seejärel sai vabavisetele asuda kodumeeskonna mängujuht, kes tabas mõlemad visked – 81:79.

Küljeaudist palli mängu pannes tegid vastased vea samale mehele kes taas mõlemad vabavisked tabas ja kodumeeskonna juba 4 punktiga juhtima viis. Vastased said veel 2,6 sekundiga palli ründealasse toimetatud ja koos lõpusireeniga tabati ka kolmepunktivise. Lõppseisuks seega 83:82 Ilveri kodumeeskonnale.

Markus Ilverilt hooaja parimad 29 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 8/13, vabavisked 1/3), 7 lauapalli (2 ründest), üks resultatiivne sööt, üks blokk, üks viga ja 2 pallikaotust.

Pühapäeval kohtuti finaalis CBA võistkonnaga. Mäng kulges Massanutteni sõjaväeakadeemia jaoks tõusude ja mõõnadega. Kuigi poolaeg võideti 46:43 ja veel 6 minutit enne lõppu olid ees 72:66, leiti end 1.50 enne noormaalaja lõppu tagaajaja rollis 81:86.

Mängu päästa ei õnnestunud, kuigi viimastel sekunditel saadeti vastased järjepanu vabaviskejoonele ja ise oldi rünnakul kaare tagant resultatiivsed. Viimasel rünnakul Ilveri poolt keskjoonelt teele saadetud kaugvise ei tabanud ja kodumeeskond pidi vastu võtma hooaja teise kaotuse tulemusega 88:91.

Markus Ilver oli taas resultatiivne, visates kokku 26 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 6/8, vabavisekd 4/6). Lisaks kogus ta 9 lauapalli (2 ründest), 3 korvisöötu, ühe bloki ja 2 viga.

Ilver siirdus tänavu sügisel USA-sse eesmärgiga mängida ennast tugevate ülikoolide huviorbiiti, et tulevikus saaks kolledžikarjääri jätkata lombi taga.

scroll to top