Riismaa hea mäng aitas Pistoia tähtsa võiduni, Mitt ja Chieti kaotasid

-Joonas Riismaa ja Pistoia Basket | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket sai Itaalia esiliigas olulise võidu, kui põhiturniiri viimases mängus alistati võõrsil 77:69 (21:21, 22:20, 19:6, 15:22) Latina Basket.

Võitjate algviisikusse kuulunud Riismaa viibis väljakul 24 minutit ning viskas selle ajaga kaheksa punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/4) ja võttis sama palju lauapalle. Lisaks kogunes eestlase arvele üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Eile käis väljakul ka Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974, kes jäi võõrsil 68:86 (22:22, 14:24, 18:17, 14:23) alla Ferrara Kleb Basketile.

Kohtumist pingilt alustanud Mitt sai mänguaega 12 minutit, mille jooksul viskas kuus punkti (kahesed 3/3), hankis kolm lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole peale jäid kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Mikk Jurkatamme koduklubi Cento Benedetto XIV pidi eile võõrustama Rieti NPC-d, kuid vastasmeeskonna positiivse koroonaproovi tõttu jäeti see mäng ära.

Pistoia kogus oma alagrupis 11 võitu ja 13 kaotust. Tänu eilsele võidule kindlustas Pistoia koha tugevuselt kolmandas vahegrupis, kuhu paigutati ka Rain Veidemani ja Hugo Erkmaa koduklubid Mantova ja Trapani. Sellest kuueliikmelisest vahegrupist pääsevad neli paremat meeskonda play-off’i.

Nii Chietil kui ka Centol on nüüd kirjas 11 võitu ja 12 kaotust. Mõlemal meeskonnal on jäänud pidada veel üks alagrupikohtumine.