Riismaa viskas taas kahekohalise arvu punkte, Jurkatamm kaotas endisele koduklubile

-Joonas Riismaa ja Pistoia Basket | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Itaalia esiliigas käisid pühapäeval väljakul neli Eesti korvpallurit. Eestlaste saldoks kujunes kaks võitu ja kaks kaotust.

Eestlastest viskas kõige rohkem punkte Joonas Riismaa, kes tõi Pistoia 80:82 kaotusmängus võõrsil Ferrara vastu 12 silma.

Riismaa alustas teist kohtumist järjest algviisikus ning viibis platsil 28 minutit. Tema arvele kogunes lisaks 12 punktile (kahesed 3/4, kolmesed 2/5, vabavisked 0/1) ka kaks lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige ja üks pallikaotus. Riismaa on nüüd viimasest viiest mängust neljas visanud vähemalt 10 punkti.

Kaotuse sai kirja ka Mikk Jurkatamme koduklubi Cento Benedetto XIV, kes jäi võõral väljakul 68:91 alla eestlase endisele leivaisale Ravennale.

Kohtumist pingilt alustanud Jurkatamm viskas 15 mänguminutiga kaheksa punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/4, vabavisked 1/1), hankis ühe lauapalli ja tegi kolm isiklikku viga.

Paremini läks Rain Veidemani koduklubil Mantova Stingsil, kes alistas külla sõitnud Piacenza Assigeco 75:69.

Algviisikusse kuulunud Veideman sai mänguaega 32 minutit, mille jooksul viskas ta kaks punkti (kahesed 1/3, vabavisked 0/2), hankis kaheksa lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu ja tegi neli vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid kolm pallikaotust ja kaks isklikku viga.

Võidurõõmu sai tunda ka Hugo Erkmaa, kelle koduklubi Trapani alistas võõrsil 81:75 Bergamo meeskonna.

Erkmaa sekkus pingilt mängu neljaks minutiks, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud (kolmesed 0/1). Eestlase arvele jäi kaks pallikaotust ja üks isiklik viga.

Trapanil on nüüd tabelis kirjas 12 võitu ja sama palju kaotusi, millega hoitakse rohelises alagrupis seitsmendat kohta. Samas alagrupis mängiv Mantova asub 11 võidu ja 14 kaotusega 10. kohal.

Cento on punases alagrupis 10 võidu ja 11 kaotusega kuuendal, Pistoia aga üheksa võidu ja 13 kaotusega kaheksandal kohal.