fbpx
Close

Robert Valge Hispaania esiliiga tasemest: Kalev/Cramo oleks seal üks favoriitidest

-Robert Valge | Foto: Siim Semiskar

-Robert Valge | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel hooajal Hispaanias tegusid teinud Robert Valge on tagasi kodumaal ning kuulub Tartu Ülikooli edurivisse. Mees on toonud Paf Eesti-Läti liigas keskmiselt 33,3 minutiga 14,8 punkti, 2 lauapalli ja 2,4 resultatiivset söötu mängus. Tartu asub nelja võidu ja kaheksa kaotusega 11. kohal, olles kindlalt play-offi pääsme konkurentsis.  

Korvpall24.ee tegi Robert Valgega intervjuu novembri lõpus ning pallur rääkis palju huvitavat nii Hispaania kui ka kodumaisest liigast ja sellest, kuidas ta seni karjääri jätkamisega Eestis rahul on.

Suve hakul antud intervjuus puudutas Robert Valge põgusalt Hispaanias veedetud aega ning nüüd sügisel käisime mõned nüansid üle. Enamuse hooajast veetis pallur Hispaania tugevuselt neljandas liigas (EBA): “Tase seal väga kõrge pole, kuid Eesti liigadega on samas raske võrrelda, kuna mängupilt on hoopis teine. Meie satsis oli 3-4 meest põhitiimi juurest, kes pidid seal ennast tõestama. Näiteks 30 sanga mängus viskama ja siis oli võimalus ACB-sse (kõrgliiga – toim.) saada kasvõi põhimeeskonna juurde trenni. EBA liiga on selliseid pallureid täis, kes peavad ennast tõestama, et kõrgemale edasi tõusta.”

Valge sõnul kehtib sama ka vähemtuntud USA palluritele: “Sama moodi peavad nemad seal ennast tõestama. Ülejäänud tiim koosneb kohalikest, kelle kohta harrastuskorvpallur on liiga karm öelda, aga kes on aastaid EBA-s mänginud ning enam kõrgemale nagunii ei pürgi. Lisaks neile kahele palluritüübile on veel juuniorid, kellel lootust ACB meeskonna koosseisus platsile pääseda pole. Nemad üritavad silma jääda, et saada LEB Silver liigasse (tugevuselt kolmas liiga) või siis ACB tiimi juurde trenni.” Valge rääkis, et kõrgliiga meeskonna juurest käiakse EBA-s toimetavaid pallureid pidevalt vaatamas ning kes vähegi kuhugi jõuda soovib, see jalga sirgeks lasta ei saa.

Valge hindas ACB liiga taset väga kõrgeks: “Olin ka LEB Gold (Hispaania tugevuselt teine liiga) ja LEB Silver liigas (Hispaania tugevuselt kolmas liiga) ning võin öelda, et nende vahe polnud kaugeltki nii suur, kui LEB Goldi ja ACB puhul. Mina Hispaania kõrgliiga tasemele praegu ei pürgi. Olen aga jälginud Rauno Nurgerit ja Kristian Kullamäed (mõlemad mängivad LEB Gold liigas – toim.) ning need satsid on seal kõik hästi komplekteeritud, sest kõik soovivad pääseda ACB-sse.” Palusime Valgel paralleele tuua meie kohalike klubide ja Hispaania esiliiga tasemete vahel: “Näiteks BC Kalev/Cramo oleks LEB Goldis üks favoriitidest.”

Valge jõudis kodumaale tagasi Tartu Ülikooli lootsi Priit Vene kutsel, kes ootas meest liidrirolli võtma ning pole seni pidanud pettuma: “Juba eelmise hooaja keskel Priit Vene rääkis, et Tartu ootab mind Eesti-Läti liigasse. Siin peab nüüd ise mees olema ja mängima. Mul on veel tõestamist küll.”

Meeskonnaga on Valge rahul ja rääkis, et Tanel Sokk jäi õigel ajal vabaks ning sobis neile just sellesse auku, mis tühjaks jäi: “Sihid on meil kõrged. Ei saa mõelda, et kuhugi keskele jääme. Lähme ikka play-offides kõrgeid kohti püüdma nii Eesti-Läti kui ka koduses liigas. Ma üritan nii palju trenni teha, kui võimalik, et ennast paremaks saada. Olen Tartus praegu väga rahul.”

scroll to top