fbpx
Close

Priit Vene Hispaaniast naasvast Robert Valgest: tal on hea võimalus võtta liidriroll!

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

Enne juulis algavat suvist ettevalmistusperioodi lõi Tartu Ülikooli korvpallimeeskond käed viimased kolm aastat Hispaanias mänginud tagamängija Robert Valgega.

22-aastane ja 192 cm pikkune tagamängija pallis eelmised kolm aastat Hispaania erinevates liigades. Mulluse hooaja lõpus pääses ta Burgose San Pablo ridades väljakule ka Hispaania kõrgliigas. Veel on ta pallinud Plasencia Electro Mercanti meeskonnas LEB Silver liigas ning Palencia Quesos Cerrato ridades LEB Gold liigas.

Lõppenud hooajal kuulus Valge Burgose San Pablo ridadesse ja tegi põhimeeskonnaga koos trenni, aga peamised mänguminutid sai ta Hispaania tugevuselt neljandas ehk EBA sarjas Burgose duubelvõistkonna eest. Seal oli ta liiga parim skooritegija keskmiselt 23,4 punktiga mängus.

Eestis mängis Valge viimati hooajal 2015/16 Pärnu Sadama meeskonnas ning kogus siis keskmiselt ligi 26 mänguminutiga 10 punkti ja 1,9 lauapalli mängus.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene näeb Valges üht meeskonna liidrit. “Vaatamata vanusele on Robert kolmeaastase Hispaania kogemusega mängumees. Ta on saanud terve hooaja teha koos ACB liiga meeskonnaga trenni, korralikke mänguminuteid neljandas liigas ning näidanud seal, et oskab skoorida. Loodan, et ta kasutab nüüd seal õpitut hästi ära ja mängib end ka koondise jaoks pildile. Tal on siin hea võimalus mängu vedada ja võtta meeskonnas liidriroll. Loodetavasti teeb ta ka teised selle juures paremaks,” sõnas Vene klubi pressiteate vahendusel.

Robert Valge sõnul tahab ta teha hea hooaja nii enda kui meeskonna jaoks. “Tartusse tulen suurte ambitsioonidega. Tahan olla üks põhimeestest ja teha nii enda kui meeskonna jaoks hea hooaja. Priit Vene on treenerina täpselt sobiv variant, kelle all edasi areneda. Tean, et Tartust on ka varasemalt huvi tuntud ja see tundus minu jaoks kõige parem variant, kus järgmine samm teha,” sõnas Valge.

Valge avab ka Hispaaniast naasmise tagamaid. “Mul oli Burgosega oli 2+1 leping, millest nüüd lõppes teine aasta. Nende otsus oli lepingut mitte pikendada ja sain seega vaba valiku edasise osas,” rääkis Valge.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustab juuli alguses ettevalmistusi järgmiseks hooajaks. Lepingulised kokkulepped on kaheksa mullu meeskonnas mänginud Eesti palluriga, lisaks osalevad treeningutel veel mõned oma korvpallikooli kasvandikud. Robert Valge liitub meeskonnaga juuli esimesel nädalal. Meeskonna komplekteerimine ei ole veel lõppenud – otsitakse sobivaid välismaiseid täiendusi ning vaadatakse ringi ka eesti mängijate seas.

scroll to top