Grünmanni ja Adleri heast mängust jäi Rootsi eakaaslaste vastu napilt puudu

-Anete Elisabeth Adler | Foto: Siim Semiskar

Soomes peetavatel Põhjamaade meistrivõistluste turniiri avapäeval kohtusid Eesti U16 ja U18 noortekoondiste tüdrukud Rootsi eakaaslastega. Kahjuks tunnistasid mõlema vanusegrupi eestlannad turniiri esimesel päeval rootslannade paremust. U16 tüdrukud jäid vanusekaaslastele alla 49:52 ja U18 neiud said omavanustelt suure 32:76 kaotuse.

Eesti U16 tütarlapsed võitsid kohtumise avaveerandi 10:8. Poolajaks kasvatasid eestlannad vahe veel suuremaks ning riietusruumi mindi 30:18 eduseisul. Kolmandal veerandajal suutsid Rootsi eakaaslased mängu tagasi tulla ja enne viimast veerandit oli seis tablool 37:36 Eestile. Rootslannade hoog ei raugenud ning Eesti U16 tütarlapsed said napi 49:52 kaotuse.

Eesti koondise parim oli kaksikduubli teinud Maarja Grünmann, kes viskas 14 punkti, hankis 12 lauapalli, andis neli resultatiivset söötu ja tegi neli vaheltlõiget. Teda toetas samuti kaksikduubli teinud Anete-Elisabeth Adler 10 silma ja 15 lauapalliga. Rootslannade parimana tõi Tilda Sjökvist 11 punkti.

Eesti U18 neidude mäng paraku Rootsi eakaaslasi ei ohustanud ning vastu tuli võtta kindel 45-punktiline 32:77 (11:26, 7:19; 8:12, 6:20) kaotus. Eesti resultatiivseimana tõid Anna Gret Asi ning Ivetta Elizaveta Okuneva viis silma. Kohtumise parimana viskas rootslanna Matilda Ekh 19 punkti, neli lauapalli ja kolm resultatiivset söötu.

Homme kohtuvad nii Eesti U16 kui ka U18 noortekoondiste tüdrukud Taani naiskondadega, kellel jäi samuti avapäeval võiduarve avamata.