fbpx
Close

Hispaania kõrgliigas debüteerinud Robert Valge: vastased üritasid mind kohe ette võtta

-Robert Valge | Foto: San Pablo Burgos/M. González

-Robert Valge | Foto: San Pablo Burgos/M. González

Pühapäev oli ajalooline nii kogu Eesti korvpalli kui ka 21-aastase tagamängija Robert Valge jaoks, kui temast sai neljas eestlane, kes käinud väljakul Hispaania kõrgliiga ametlikus mängus. Burgose 99:76 võidumängus Fuenlabrada üle usaldati noormees väljakule kaheks minutiks.

“Tunne on vinge, et platsile pääsesin. Juba mõnda aega olen lootnud, et saaks mõne minuti ACB-s kirja ja nüüd täna lõpuks sain. Nii et tunnen ikka rõõmu. Aga kaua siin rõõmustada ei lasta ja homme juba töö jätkub, et neid minuteid rohkem tulevikus koguneks,” kommenteeris Valge pärast mängu Korvpall24.ee portaalile.

Esimene Hispaania kõrgliigas mänginud eestlane oli Kristjan Kangur, kes 2015. aasta lõpus palgati paariks kuuks Baskonia meeskonda, aitamaks üle elada grusiini Tornike Shengelia vigastuspausi. Järgmisena sai Hispaanias jala maha Siim-Sander Vene, kes tänavuse hooaja jooksul on saanud ACB liigas pallida koguni kolme tiimi särgis – Manresa, Fuenlabrada ja Gran Canaria. Üsna hiljuti tegi oma ACB debüüdi ka Kalev/Cramost Tenerife klubisse siirdunud Janari Jõesaar.

“Mängu domineerisime juba esimesest minutist ning olime stabiilselt 15 punktiga kogu mängu ees. See vahe läks lõpus lausa 25 punkti peale ning pingil istudes oli arvata, et saab korra platsile ka,” lisas mängumees olulise hetke kohta.

Väljakul viibitud aja kohta sõnas eestlane: “Selle kahe minutiga jõuab mängu sisse elada küll. Vastased üritasid mind mitu korda kohe ette võtta ja seega seal kaua sisseelamiseks aega ei antud. Korra sain ka ise kolmest proovida. Kokkuvõttes olen väga rahul!”

Burgose meeskond on Hispaania kõrgliigas 12 võidu ja 14 kaotusega 10. positsioonil ning play-offi kohast ollakse kahe võidu kaugusel. Valge sõnul võimalused on võimalused kaheksa vooru enne põhiturniiri lõppu olemas, aga midagi kergelt kindlasti meeskonna jaoks kätte ei tule.

Play-off koht on silmapiiril küll. Praegu oleme väga hästi mänginud ja kui eelmine mäng välja jätta, siis lähirivaale oleme suutnud võita. Aga play-offi pääs saab kindlasti olema raske, kuna viimastele kohtadele käib päris karm võitlus. Iga võit on väga-väga tähtis.”

Kas mängude suur kaal tähendab, et Valgele avansiks “kogemuste kogumise minuteid” tõenäoliselt ei tule? “Eks ACB-s on neid tiime vähe, kes niisama minuteid saaksid jagada. Kõigil on mingid eesmärgid ja nende poole pürgimiseks on iga võit tähtis. Aga kunagi ei tea, äkki treeneri usaldus kerkis ja on võimalik veel mõned minutid lähitulevikus teenida,” vastas Valge.

Järelejäänud mängudes on Burgosel ees kohtumised nii ülitugevate Madridi Reali, Baskonia, Malaga Unicaja ja Badalona Joventutiga, kui ka tabeli lõppu kuuluvate Estudiantese, Murcia ja Breoganiga. Lähirivaalidest mängitakse Zaragozaga, kes hetkel viimasel play-offi viival kohal.

scroll to top