Robert Valge tegi neljanda eestlasena Hispaania kõrgliigas debüüdi

-Robert Valge | Foto: Club Baloncesto San Pablo Burgos Facebook

Hispaania korvpalli kõrgliigas teenis San Pablo Burgose meeskond kindla 99:76 võidu Fuenlabrada Montakit tiimi üle ning oma debüütmängu sai kirja ka Robert Valge.

Burgosele kuulus avaveerand 19:11 ja teine veerandaeg koguni 32:19. Vastased vähendasid järgmise kümne minuti jooksul kaotusseisu küll kahe punkti võrra, aga viimase neljandiku 24:20 paremus andis võõrustajatele kokkuvõttes 23-punktilise võidu.

Seni Burgose duubelmeeskonna eest mänguminuteid kogunud ja seal keskmiselt 23,4 punktiga suurimaks skooritegijaks kerkinud Robert Valge usaldati nüüd platsile kohtumise lõpuks ligi kaheks minutiks. Tagamängija sai teele saata ka ühe kaugviske, kuid see ei tabanud. Hispaania kõrgliigas on eestlastest oma koduklubi aidanud lisaks Valgele veel Siim-Sander Vene, Janari Jõesaar ja Kristjan Kangur.

Burgose parimaks kerkis Branden Frazier 16 punktiga, vastastele tõi Luka Rupnik 17 punkti. Turniiritabelis asub Burgos (12-14) Janari Jõesaare leivaisa Tenerife Iberostariga 10.-11. kohal. Fuenlabrada (10-16) on 13. positsioonil.