fbpx
Close

Robert Valge tõmbab selga Tartu särgi: koduse liiga tase on lätlaste tulekuga tõusnud!

-Robert Valge | Foto: sanpabloburgos.com

-Robert Valge | Foto: sanpabloburgos.com

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond teatas sellel nädalal, et klubiga liitub viimased hooajal Hispaanias erinevatel tasemetel mänginud 22-aastane ja 192 cm pikkune tagamängija Robert Valge. Mängumees ise kinnitas Korvpall24.ee portaalile, et tartlased tundsid tema vastu huvi juba varem ning Eestisse naasmine tundub olevat tema jaoks hetkel kõige mõistlikum samm.

“Tartu oli juba eelmisel hooajal Burgosega ühenduses ja üritas mind paaril korral rendile saada. Praegu seetõttu otsustusprotsess pikk ei olnudki, ootasime lihtsalt Burgose lepingu lõppemist, et saaks Tartuga läbirääkimisi alustada. Kuna otsustasin Tartusse minna, siis mu agentuur mulle klubi otsimisega ei tegelenudki,” rääkis Valge, et tema ja klubi vaheline huvi oli vastastikune.

Mängumehe sõnul on tegemist täisüleminekuga, kuna tal oli Hispaania klubiga 2+1 leping ning Burgos otsustas tehingut ühe aasta võrra mitte pikendada. Põhjus oli küllalt loogiline. “Eelmisel aastal läksin ma veel ACB (Hispaania kõrgliiga – toim.) mõistes noore mängijana kirja, kuid järgmisel hooajal oleks ma ära võtnud ühe välismaalase koha. Ma arvan, et praegu mu tase veel ACB kõrgusel ei ole,” oli Valge enda suhtes aus.

“Arutasime Priit Venega ja leidsime, et mul oleks kõige mõistlikum üks korralik aasta Tartu eest teha, kus saaksin piisavalt mänguaega ja võimaluse ennast tõestada. Koduse liiga tase on minu arvates lätlaste tulekuga tõusnud ning tundub, et Euroopas on meie liiga nüüd rohkem hinnas (Valge tõi näitena endise pärnaka Henri Wade-Chatmani liikumise Hispaania esiliigasse Tau Castello meeskonda – toim.),” selgitas Valge oma mõtteid ja lisas oma uue juhendaja kiituseks: “Tean, et Priit Vene on väga hea treener ja tema all mängides on Tartus kindlasti kõige parem järgmist sammu teha.”

Viimati pallis Valge Eesti meistriliigas hooajal 2015/16 Pärnu Sadama ridades, kui ta kogus 33 kohtumisega keskmiselt 25 minutit, 10 punkti, 1,9 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu. Uuel hooajal ootab noormeest ees taasliitumine Tartu senise liidri Kregor Hermetiga, kellega mängiti noorteklassides koos Audentese SK meeskonnas, kust sirgunud mitmeid teisigi tippkorvpalli pürgivaid noormehi. Koos loodab Valge moodustada tandemi, mis aitab Tartu noortel areneda ning ründab ka Eesti-Läti korvpalliliiga resultatiivsustabelite tippu.

Suvel on Valge juba mõnda aega tegelenud üldfüüsilise ettevalmistusega: “Treenimist alustasin (kergejõustikutreeneri) Ants Kiisaga juuni keskel, praegu teen tema plaani järgi Hispaanias trenni ja 4. juulil lähen Tartu võistkonnaga Käärikule laagrisse. Sealt selgub, mis edasised suvised plaanid on.”

scroll to top