fbpx
Close

Ron Arnar Pehka jõuab korvpalli kõrvalt ka ülikooli: eriala valikul viskasin kulli ja kirja

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ madistab Eesti meistrivõistlustel põnevas seerias Tartu Ülikooli vastu ning juhib mängudega 2-1. Oma roll on olnud edus ka Ron Arnar Pehkal, kes andnud põhimeestele mõned minutid puhkust ja kogunud otsustavate mängude kogemust. Eesti-Läti liigas sai mängumees aga pea 15 minutiks platsile, mille jooksul tõi keskmiselt kohtumises 4,5 punkti, 1,4 lauapalli ja andis ühe korvisöödu. 

Väga heledalt pole legendaarse Eesti koondislase Rauno Pehka poeg palliplatsil veel särama löönud. Samas Korvpall24.ee-le antud intervjuus tõi paljude Eesti tipp-pallurite agent Reed Nopponen teiste seas talentidena välja vennad Pehkad. “Eks Reed vaatab oma silmadega kõike ja ta näeb igas mängijas võib-olla omamoodi seda andekust, et kuhu meeskonda keegi konkreetselt sobiks. Minu eesmärgid on sellised, et mis tuleb selle vastu võtan ja kui ei tule, saan eluga rahulikult edasi minna. Kui peaks paarkümmend aastat mööda minema, siis võin öelda, et olen endast kõik andnud,” kommenteeris Pehka enda võimalusi tippu pürgida. Kui mehel peaks korvpallimaailmas nii palju talenti jätkuma, et oleks valida Euroliiga ja NBA vahel, siis Pehka valiks viimase: “Seal liigub rohkem raha.”

Kõiki panuseid pole mees ühele kaardile pannud. Korvpalli kõrvalt on käsil tõsised õpingud TalTechis. “Mul kooli- ja treeningplaan tegelikul väga hästi ei sobitu omavahel. Hommikustes trennides käin nii, kuidas jõuan. Õhtustes olen kohal. Päevad on mul hästi pikad. Alustan kella 8-st ja õhtune trenn on alles kell 19 ning see tähendab, et kell 21 lõpetan oma päevad,” võttis noormees tegemised lühidalt kokku. Rääkides mänguajast ja enda panusest meeskonna heaks, sõnas Pehka nii:” Treenerid ikka usaldavad mind ja üritan endast parima anda.”

Kuna hommikustesse trennidesse pallur korrapäraselt ei jõua, siis oli algselt plaan teha individuaalselt endaga tööd: “Ütlen ausalt, see inseneriteaduskonna õppekava on päris mahukas, nii et väga palju ei ole aega lihvida individuaalseid oskuseid.” Mängumees õpib Tallinna Tehnikaülikoolis elektroenergeetikat ja mehhatroonikat. Sellele vaatamata keegi TalTechi korvpallimeeskonnast pole temaga veel ühendust võtnud, et oma meeskonda värvata. Kuidas Pehka sellise eriala peale üldse jõudis, on üsnagi humoorikas: “Eriala valikul pärast keskkooli viskasin tegelikult kulli ja kirja, tuli see mehhatroonika ja läksin seda õppima. Ütlen nii, et praegu olen pool aastat õppinud ja ei kahetse otsust.”

Lisaks eksamisessioonile tuleb Pehkal ja Tallinna Kalev/TLÜ-l taaskord rinda pista Tartu Ülikooliga juba sellel reedel kell 17:00 Viimsis, Karulaugu spordihoones. Seal on võimalus seeria ära otsustada.

scroll to top